Naga MarketsBitcoin lepszy od dolara, złota i obligacji? Duzi inwestorzy zaczynają stawiać na kryptowalutyZarządzający aktywami na całym świecie tracą zaufanie do dolara, co zachęca ich do poszukiwania dla swoich klientów inwestycji odpornych na inflację. Na powyższym może skorzystać bitcoin.

  • Dolar traci w oczach wielu inwestorów i firm, które zajmują się zarządzeniem aktywami. W efekcie te ostatnie zaczynają analizować inwestycję w BTC.
  • W nowej ankiecie dot. inwestycji BTC pokonało złoto i obligacje. 

Bitcoin w oczach dużych inwestorów

Nowa ankieta przeprowadzona wśród globalnych zarządzających funduszami ujawnia, że ​​bitcoin pnie się w górę w rankingach aktywów, w które warto inwestować. Pokonał już tradycyjne inwestycje, takie jak złoto i obligacje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zajął trzecie miejsce. Aż 15 proc. respondentów ankiety chce postawić na kryptowalutę. BTC wyprzedziły jedynie akcje spółek technologicznych (52 proc.) i krótkie pozycje dolarowe (18 proc.).

Badanie Global Fund Manager Survey zostało przeprowadzone przez Bank of America Merrill Lynch w okresie od 4 do 10 grudnia i dotyczyło 217 zarządzających funduszami odpowiedzialnych łącznie za aktywa o wartości 534 miliardów USD.

W ramach badania pytano też inwestorów, czy ci posiadają długie pozycje na bitcoinie. Aż 15 proc. odpowiedziało twierdząco. To trzy razy więcej niż miesiąc temu.

Skąd ten skok zainteresowania?

Wielu zarządzających aktywami poważnie rozważa zakup bitcoina i to po raz pierwszy w swojej karierze. Zostali oni zachęceni przykładem słynnych inwestorów czy firm takich jak np. MicroStrategy, Square i Paul Tudor Jones. Ostatnio także firma ubezpieczeniowa MassMutual i menadżer inwestycyjny Ruffer ujawnili, że kupili BTC.

Badanie Bank of America wykazało również, że zarządzający funduszami po raz pierwszy od 2013 roku wykazują lekki dystans i obawę dot. trzymania oszczędności w gotówce. To zapewne efekt dodruku dolarów, jaki był efektem koronakryzysu.

To nie pierwszy raz, kiedy bitcoin pojawił się w miesięcznej ankiecie Bank of America. W grudniu 2017 r. znalazł się na szczycie listy w ankiecie, z której wynikało, że aż 32 proc. respondentów uznało kryptowalutę za najbardziej popularne aktywo.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here