Naga MarketsPrezes Banku Rezerwy Federalnej w Dallas Robert Kaplan twierdzi, że Bitcoin jest “magazynem wartości”. Na uwagę zasługuje fakt, iż szczerze podkreślił on różnice między kryptowalutami, takimi jak BTC, a walutami cyfrowymi banku centralnego (CBDC). W jego ocenie, te ostatnie “niekoniecznie będą magazynem wartości”.

Bitcoin jest magazynem wartości

Robert Kaplan, który od września 2015 roku jest prezesem i dyrektorem generalnym Rezerwy Federalnej w Dallas dostrzec różnice pomiędzy istniejącymi obecnie krypto walutami takimi jak Bitcoin, a cyfrowymi walutami emitowanymi przez banki centralne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo, że nie ma on wątpliwości co do tego, że Bitcoin jest magazynem wartości, to jednak dostrzega, że ogromnym wyzwaniem w przypadku BTC jest to, jak szeroko zostanie przyjęty.

– To oczywiste, że jego wartość bardzo się zmienia. To może powstrzymać go od zbytniego rozprzestrzeniania się jako środka wymiany i szerokiego przyjęcia, ale to może się zmienić i to będzie ewoluować – przyznał dodając, że on i jego zespół intensywnie badał i będzie nadal badać bitcoina i inne kryptowaluty.

Odnosząc się do CBDC wskazał on natomiast, iż dyskusje na całym świecie na temat cyfrowych walut są nieco inne w tym sensie, że cyfrowa waluta emitowana przez bank centralny niekoniecznie będzie magazynem wartości.

Dostrzega on bowiem, że kryptowaluty emitowane przez banki centralne będą powiązane z wartością walut bazowych takich jak dolar, euro czy jen japoński, które wskutek inflacji (wzrostu cen dóbr i usług konsumpcyjnych) systematycznie tracą na wartości.

Dodał on również, że CBDC jest również sposobem na monitorowanie przepływów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin aktualnosci | wiadomości kryptowaluty | lotos akcje cena | blik co to | prognozy giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWalutomat wygrał konkurs Invest Cuffs, zwyciężając w kategorii Kantor Online 2020
Następny artykułWig20 traci we wtorek w południe 0,7%. Analiza notowań: PGNiG, Biomed-Lublin, Eurotel oraz Lena
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here