Naga MarketsJapońscy handlowcy kryptowalut porzucają XRP i MONA na rzecz bitcoina. Wynika to z danych opublikowanych 19 sierpnia przez Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA).

  • Japońscy inwestorzy stawiają głównie na BTC.
  • Porzucają ponoć XRP.

Bitcoin lepszy niż… wszystko pozostałe

Dominacja bitcoina w stosunku do altcoinów na rynku japońskim osiągnęła w kwietniu poziom ponad 87 proc. Żaden inny token czy kryptowaluta nie stanowił wtedy więcej niż 6 proc. miesięcznego wolumenu obrotu. W tym samym czasie liczba aktywnych kont do handlu kryptowalutami w Japonii wzrosła o 13987, co było rekordowym wynikiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wygląda na to, że ogólne zainteresowanie japońskich inwestorów altcoinami zmniejsza się z czasem w porównaniu z ich zainteresowaniem bitcoinem – powiedział Yuya Hasegawa, analityk rynkowy z japońskiej giełdzy kryptowalut bitbank. – Biorąc pod uwagę wzrost liczby aktywnych kont, zdecydowana większość nowszych uczestników rynku w Japonii, szczególnie od zeszłego lata, jest prawdopodobnie zainteresowana tylko bitcoinem.

XRP traci zaufanie inwestorów?

Analiza Hasegawy wskazuje, że to token Ripple, XRP, był jednym z największych przegranych. Altcoin stanowił kiedyś około 40 proc. miesięcznej wartości obrotu na japońskim rynku kryptowalut, ale w kwietniu liczba ta spadła do prawie 5 proc. Bitcoin  również na krótko stracił pozycję na rzecz MonaCoin (MONA) w lutym, ale odzyskał dominację po wczesnych etapach pandemii w marcu.

Według danych CoinMarketCap, w chwili pisania tego tekstu kapitalizacja BTC stanowi około 58 proc. łącznej kapitalizacji kryptowalut o wartości 373,6 miliarda dolarów, co jest najniższą wartością od 12 miesięcy. Czy to zapowiedź rajdu altcoinów? A może wręcz przeciwnie: tego, że teraz jest najlepszy czas na kupno BTC.

Dziś za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się 11 680 USD, czyli podobną cenę co dobę wcześniej. Z kolei za 1 ETH należy zapłacić aż 432 USD, co przekłada się na skok kursu o 6 proc. w skali 24 h.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here