Naga MarketsBitcoin lepszy niż złoto? Tak uważają niektóre instytucje, twierdzi JPMorganBitcoin lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż złoto? Tak uważa część inwestorów instytucjonalnych wskazanych w analizie przeprowadzonej przez ekspertów jednego z największych na świecie banków inwestycyjnych, JPMorgan. Wyszczególnili oni także 3 główne czynniki odpowiadające za zwyżkę notowań BTC w ostatnich tygodniach.

Bitcoin postrzegany jako zabezpieczenie przed inflacją przez część inwestorów według JPMorgan

Bitcoin zyskuje na uznaniu inwestorów instytucjonalnych, jak zaznaczyli analitycy JPMorgan w notatce opublikowanej w czwartek. Ich zdaniem, odpływ środków z rynku metali szlachetnych częściowo kieruje się w stronę bitcoina.Inwestorzy instytucjonalni zdają się wracać do bitcoina zapewne postrzegając go jako lepsze zabezpieczenie przed inflacją niż złoto. – zauważyli eksperci z banku JPMorgan.

Dostrzeli oni także trzy zasadnicze czynniki odpowiadające za zwyżkę kursu BTC/USD w ostatnich tygodniach. Jako pierwszy wymieniają deklaracje ze strony amerykańskich instytucji publicznych.

Ostatnie zapewnienia amerykańskich legislatorów wskazują, że nie mają oni zamiaru pójść w ślady Chin w kierunku zakazania użytkowania i kopania kryptowalut. – zauważyli.

Plus500

Zarówno przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, jak i szef SEC, Gary Gensler, w tym tygodniu podkreślili w swoich wystąpieniach przed Kongresem, że nie zamierzają wprowadzać zakazów związanych z kryptowalutami. Co więcej, Gensler dodał, że proponowane przez niego regulacje mają skupiać się przede wszystkim na ochronie inwestorów.

Bitcoin lepszy niż złoto? Tak uważają niektóre instytucje, twierdzi JPMorgan
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Drugim powodem ma być powstanie Lightning Network i związanych z nią możliwości obsługi transakcji poprzez „drugą warstwę”, a do tego także zaakceptowanie bitcoina jako legalnego środka płatniczego przez Salwador jeszcze na początku września. Od tego czasu ten niewielki kraj z Ameryki Środkowej zakupił 700 BTC, a prezydent Nayib Bukele chwali się tym, że aż 3 mln obywateli ma używać nowego rządowego portfela o nazwie Chivo.

invest

Zobacz również: Shiba Inu 13. największą kryptowalutą na świecie! SHIB zyskał 341%, czy dogecoin (DOGE) jest zagrożony?

Trzecią przyczyną mają być zyskujące na znaczeniu oczekiwania inflacyjne.

Ponowne nasilenie obaw o wzrost inflacji wywołał zwiększone zainteresowanie bitcoinem, jako instrumentem zabezpieczającym przed wzrostem cen. – stwierdzili analitycy JPMorgan, którzy mieli dostrzec także tendencję ucieczki kapitału z rynku złota na rynek BTC w ostatnich tygodniach.

Jak twierdzą, ponad 10 mld dol. wypłynęło z ETF opartych o złoto od początku tego roku. W tym samym czasie, ponad 20 mld dol. przepłynęło do funduszy opierających się o BTC. Warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku nie działa prosta matematyka i oba przepływy niekoniecznie są bezpośrednio powiązane.

Tymczasem, CEO JPMorgan, Jamie Dimon, przed kilkoma dniami stwierdził:

Bitcoin nie reprezentuje żadnej wartości wewnętrznej, a regulatorzy wyregulują go do samego końca. – skomentował CEO JPMorgan.

Zaskakujące, biorąc pod uwagę analizy ekspertów banku inwestycyjnego, czy fakt, że JPMorgan oferuje swoim klientom liczne produkty oparte na kryptowalutach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here