Naga MarketsBitcoin lepszy niż lokata w banku. 7% zysku na BTC w maju 2020 r.Kolejny miesiąc 2020 roku za nami, można więc podsumować stopy zwrotu na rynku kryptowalutowym. W przeciągu ostatnich 31 dni Bitcoin generował stopę zwrotu na poziomie 7%, a niewątpliwym liderem w tym okresie okazały się kryptowaluty Cardano (ADA) oraz Crypto.com (CRO), w przypadku których inwestycja 1 maja, przyniosłaby dzisiaj zwrot kolejno 56% oraz 49%. Najgorzej w tym okresie wypadały natomiast Bitcoin SV (BSV) oraz token sieci Ripple (XRP), tracące kolejno 8% oraz 7%.

  • Bitcoin ma za sobą relatywnie spokojny weekend przy ograniczonych obrotach
  • W sobotę kurs BTC testował poziom 9758 dolarów, najwyższy od ostatnich dwóch tygodni
  • W poniedziałek cena BTC utrzymuje się w okolicach 9500 dolarów

Bitcoin w maju ze „skromnym” 7% zysku w maju. O wiele więcej niż na lokacie w banku

Po kolejnej obniżce stóp procentowych w wykonaniu RPP, stopa referencyjna spadła do poziomu 0,1%, a wraz z nią oprocentowanie kredytów oraz lokat i rachunków oszczędnościowych. Banki komercyjne oferują w tym momencie w ramach pakietów promocyjnych dla nowych klientów oprocentowanie w skali roku rzędu 1,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla porównania, sam Bitcoin wygenerował w przeciągu ostatniego miesiąca stopę zwrotu na poziomie 7,4%, co w przypadku zainwestowanego 1000 dolarów pozwoliłoby zarobić na czysto 74 dolary. Chociaż w przypadku rynku kryptowalut wydaje się to „skromnym” wynikiem, to w porównaniu do tradycyjnych rynków inwestycyjnych oraz obecnej oferty banków w przypadku rachunków oszczędnościowych jest bardzo korzystnym rezultatem.

Jeszcze wyższych stóp zwrotu można było szukać na innych tokenach z listy 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Cardano od początku maja zyskiwał 56%, a Crypto.com (CRO) rosło o niespełna 49%. Drugi co do wielkości rynkowej Ether (ETH) zyskiwał natomiast 11%, a notowania tokenu Chainlink rosły o 15%.

Na minusie znalazły się natomiast rachunki tych osób, które inwestowały na początku miesiąca między innymi w Binance Coin, Litecoina, Bitcoin Cash, EOS, XRP oraz Bitcoin SV. O ile w przypadku większości spadki są marginalne, to BSV oraz XRP w przeciągu ostatnich 31 dni traciły 8% oraz 7%.

Miesięczne stopy zwrotu. Źródło: Coinpaprika.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin na rynku futures z mniejszą stopą zwrotu

W przypadku rynku kontraktów terminowych, Bitcoin w maju zapewniał podobną stopę zwrotu, która wynosiła dokładnie 6,05%. Od strony technicznej rynek BTC futures na giełdzie CME utrzymuje się niezmiennie w konsolidacji, w której dodatkowo rysuje ograniczoną czasowo formację klina.

Bitcoin futures. Źródło: Tradingview.com

W tym momencie role kluczowego wsparcia pełni luka bessy rysowana na początku marca, która pokrywa się z 200 i 50 EMA oraz 61,8% zniesienia trendu spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAlior Bank: Cięcie stóp w V obniży wynik netto grupy o ok. 41-48 mln zł/ kw
Następny artykułAsseco Poland silniej współpracuje z bankami. Kurs w trendzie wzrostowym
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here