Naga MarketsBitcoin lepszą długoterminową inwestycją niż dolar i złoto, wynika z sondażuBitcoin w oczach części inwestorów postrzegany jest jako lepsza inwestycja niż szereg innych aktywów, m.in. złoto czy dolar. W końcu, zakup Bitcoina w 2013 roku, gdy był wart zaledwie 13 dol., przyniósłby obecnie astronomiczną stopę zwrotu. Generuje to jednak pytanie: czy obecne wysokie poziomy wyceny najpopularniejszy kryptowaluty zmieniły postrzeganie inwestorów na rynku kryptowalut co do dominacji Bitcoina? W jednym z ostatnich badań Genesis Mining, analitycy sprawdzili jak postrzegają oni klasyczne aktywa w roli alternatywy dla długoterminowej inwestycji w BTC.

  • Badanie Genesis Mining dotyczyło okresu 5-10 lat
  • W jego ramach, inwestorzy związani z kryptowalutami odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących alternatyw dla BTC
  • Jak się okazało, Bitcoin uzyskał przewagę wobec popularnych aktywów długoterminowych

Bitcoin lepszy niż dolar?

Kurs Bitcoina w ciągu tego roku zyskał już ponad 165% i nie brakuje opinii, że Bitcoin jest świetną długoterminową inwestycją. Jednak, zmienność jaką cechuje się kryptowaluta często eliminuje ją z portfeli wielu inwestorów długoterminowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy Genesis Mining przeprowadzili badanie, w którym inwestorzy związani z rynkiem kryptowalut wyrazili swoją opinię względem zasadności długoterminowej inwestycji w Bitcoina względem klasycznych aktywów postrzeganych jako złoty standard wieloletniego przechowywania wartości.

Zobacz również: Cena złota w górę w obliczu spodziewanych programów fiskalnych i monetarnych

Jak się okazuje, amerykański dolar, który powszechnie postrzegany jest jako waluta, w której inwestorzy zabezpieczają swoje finanse przed nadejściem ciężkich czasów, w opinii aż 66,3% ankietowanych jest gorszą inwestycją w perspektywie 5-10 at niż Bitcoin. Zdaniem Genesis Mining, za taką opinią stoi nieunikniony spadek siły nabywczej dolara z powodu inflacji. Na dolarze ma także ciążyć olbrzymi dług publiczny, a koszty generowane przez jego utrzymanie sprowadzają w dół siłę amerykańskiej waluty.

Plus500

Nieruchomości to filar długoterminowego przechowywania wartości majątku, jednak jak wykazało badanie Genesis Mining, w oczach przeciętnego inwestora związanego z kryptowalutami, to Bitcoin ma być lepszym wyborem. Taki wybór zadeklarowało 52% ankietowanych, zatem nie jest to duża przewaga, jednak wystarczająca aby zasugerować nieznaczną dominację BTC. Warto także pamiętać o horyzoncie inwestycyjnym, który w tym przypadku wynosi 5-10 lat.

Złoto również przeciętnie okazało się mniej dochodową inwestycją w oczach krypto-inwestorów niż Bitcoin na przestrzeni kolejnych 5-10 lat. Metal szlachetny spotkał się z większym uznaniem niż BTC wśród zaledwie 43% inwestorów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here