Naga Markets

Bitcoin lekiem na nierówności pomiędzy biednymi i bogatymi, twierdzi ForbesBitcoin (BTC) ma potencjał, aby rozwiązać problem nierówności dochodowych na świecie, ponieważ może działać jednocześnie jako towar i aktywo, a jego cena jest ustalana przez popyt rynkowy – wynika z najnowszej analizy magazynu Forbes.

  • Kryptowaluta zdaniem Forbesa ma sprawdzić, że pogłębiająca się dysproporcja pomiędzy najbogatszym 1% ludzkości a najbiedniejszymi 99% zacznie się zmniejszać
  • Pandemia i wojna pogłębiła bowiem polaryzację i nierówności dochodowe
  • Zanim Bitcoin jednak sprawdzi się jako panaceum na obecne problemy, musi stać się niezależnym aktywem, które nie jest skorelowane z tradycyjnymi rynkami
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż konto!

Pandemia i wojna pogłębiła polaryzację pomiędzy najbiedniejszymi i najbogatszymi

Obecnie najbardziej preferowaną metodą zabezpieczenia przed inflacją jest inwestowanie w twarde aktywa, ponieważ są to jedyne rodzaje instrumentów, które rosną w tempie podobnym do inflacji (np. złoto). Choć wydaje się, że może to rozwiązać problem zabezpieczenia przed inflacją, to jednak jeszcze bardziej pogłębia różnice dochodowe.– Znaczący wzrost cen twardych aktywów ujawnia szerszy problem związany z gospodarką światową. Jest nim polaryzacja gospodarki. Odnosi się to do problemu nierówności, w którym 1% posiada większość twardych aktywów, za które 99% musi nadal płacić – komentuje Forbes.

Pandemia odegrała znaczącą rolę w polaryzacji rynku fizycznych aktywów. Nawet gdy skutki pandemii zanikają, polaryzacja jest daleka od unormowania. Bieżące wydarzenia, takie jak konflikt rosyjsko-ukraiński, nadal powodują wzrost cen żywności, benzyny i transportu na całym świecie. Rezultatem jest stale rosnąca inflacja i pogłębiająca się różnica pomiędzy biednymi i bogatymi.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Jak Bitcoin może temu zaradzić?

W artykule argumentuje się, że gospodarka światowa nie uzdrowi się sama:

NED

– Jeśli sytuacja się pogorszy, rządy będą zmuszone do drukowania większej ilości gotówki w formie uniwersalnego dochodu podstawowego (UBI). Te nowe pieniądze mogą być dystrybuowane zgodnie z zasadą bottom-up, aby upewnić się, że przeciętne gospodarstwo domowe będzie mogło sobie pozwolić na podstawowe potrzeby, takie jak żywność, mieszkanie i opieka zdrowotna. Bogaty 1% stanie się bogatszy, a biedne 99% – biedniejsze – argumentowano.

Bitcoin w odróżneniu od twartych aktywów jest zdaniem Forbesa jednocześnie towarem i aktywem. Co więcej, jego cena jest określana przez popyt rynkowy. Podaż Bitcoina będzie się zmniejszać przez jego kod, a ponieważ firmy wciąż w niego inwestują, popyt i cena będą w przyszłości tylko rosnąć. Jest bardzo prawdopodobne, że wzrost ten przekroczy stopę inflacji. Dlatego Bitcoin najlepiej sprawdza się w przechowywaniu wartości i jednocześnie zabezpiecza przed inflacją, dodają analitycy.

Kolejną zaletą Bitcoina ma być fakt że daje on pełną własność posiadaczowi. Innymi słowy, nie można go skonfiskować ani nim manipulować, tak jak twardymi aktywami, takimi jak nieruchomości, energia czy ziemia.

Daje to wyjątkowe korzyści w przypadku wyzwań politycznych lub gospodarczych. Kryptowaluty przychodzą na ratunek w przypadku wojny, jak w Rosji, lub wyjątkowo wysokiej inflacji, jak w Turcji.

Czy Bitcoin uratuje światową gospodarkę?

Chociaż artykuł nie kryje, że rozwiązanie problemu obecnych nierówności może leżeć w Bitcoinie, zauważa również, że nie jest on jeszcze w pełni gotowy, aby rozwiązać problemy polaryzacji.

Pomimo argumentów sugerujących, że Bitcoin oddziela się od tradycyjnego rynku, artykuł stwierdza, że jest on nadal silnie skorelowany z tradycyjnymi aktywami, w tym rynkiem akcyjnym. Bitcoin pozostanie jedynie walutą transakcyjną i spekulacyjną, dopóki nie oddzieli się od tradycyjnego rynku i nie zacznie zachowywać się indywidualnie. Kiedy to nastąpi, stanie się także pełnoprawnym magazynem wartości, co da mu potencjał do uratowania światowej gospodarki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw cdr | notowanie euro | akcje biomed | dzisiejszy kurs rubla | orange akcje wykres | giełda jsw | notowania ropy naftowej |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here