Naga MarketsW wywiadzie z założycielem Morgan Creek Digital, Anthonym Pompliano, Chamath Palihapitiya, miliarder i CEO firmy venture capital, Social Capital, powiedział, że teraz nadszedł czas, by bitcoin zyskał na znaczeniu.

„Myślę, że bitcoin potrzebował takiego momentu, aby był potrzebny”, powiedział Palihapitiya.

Bitcoin nadal zbyt niestabilny

Palihapitiya mówił o wielu tematach związanych z obecną sytuacją gospodarczą. Jeśli chodzi o zastąpienie USD lub innych globalnych walut, wyjaśnił, że ​​bitcoin jest nadal zbyt niestabilny. Wyjaśnił, że rynki walutowe charakteryzują się stosunkowo niską zmiennością: „Jest w tym wartość, ponieważ pozwala dużej liczbie uczestników gospodarki być aktywnymi na rynku, aby mogli wykorzystać go [walutę] jako kluczowy filar prowadzenia biznesu”.

Miliarder powiedział, że bitcoin jest niezwykle niestabilny w porównaniu do rynków walutowych. „Nie możesz go skutecznie wykorzystać. Wpycha go do getta codziennych handlarzy i spekulantów”.

Palihapitiya wyjaśnił jednak, że bitcoin może jednak być postrzegany jako bezpieczna przystań, gdy waluty fiat zaczną słabnąć. Uważa, że sytuacja doprowadzi do tego, że “zamiast posiadać złoto, które jest własnością banków centralnych”, każdy będzie chciał kupić BTC, które zyska na znaczeniu, ponieważ “jest to instrument o wartości określonej przez jego użytkowników […] i jest własnością wszystkich”.

Kryptowaluta to nowe złoto?

Zwolennicy kryptowalut już od dawna postrzegają bitcoina jako rodzaj zabezpieczenia i bezpiecznej przystani. Sam Pompliano określał go w ten sposób już nie raz.

Inna sprawa, że BTC lekko zawiódł wszystkich, spadł wraz z rynkami akcji 13 marca. Jednak dziś krytowaluta zyskuje ponownie na wykresie. Dziś za 1 BTC należy zapłacić już 6800 USD, co przekłada się na skok ceny o 1,2 proc. w skali doby. Z kolei 1 ETH kosztuje 145 USD, czyli o ponad 2 proc. więcej niż 24 h wcześniej.

Temat tego, czy BTC to cyfrowe złoto wywołuje jednak kontrowersje. Niedawno Vitalik Buterin z Ethereum przypomniał, że pierwotnie miał być walutą, a nie zdigitalizowanym kruszcem. – „Dołączyłem do świata bitcoina w 2011 roku i pamiętam, że bitcoin był wtedy przede wszystkim gotówką P2P, a potem dopiero [stał się] złotem” – napisał na Twitterze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here