Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKWedług prezesa jednej z największych na świecie organizacji doradztwa finansowego, jeśli Wielka Brytania ma uniknąć recesji po opuszczeniu szeregu państw członkowski Unii Europejskiej, waluty kryptograficzne, takie jak bitcoin powinny zostać przyjęte przez brytyjski sektor usług finansowych.


Bitcoin jest przyszłością

Nigel Green, dyrektor generalny deVere Group argumentował, że przez Brexit Wielka Brytania jest poważnie zagrożona recesją, a branża usług finansowych – kluczowa część gospodarki kraju – stoi w obliczu utraty inwestycji.

Powiedział jednak, że waluty cyfrowe mogłyby stanowić rozwiązanie dla problemów związanych z Brexitem, ponieważ Wielka Brytania wolna od prawodawstwa europejskiego byłaby w lepszej pozycji, aby stać się liderem wschodzącej branży kryptograficznej niż jej europejscy sąsiedzi.

– Londyn jest – przynajmniej na razie – największym i najważniejszym centrum finansowym na świecie. Jednak jego dominacja zanika, ponieważ Brexit rzuca się w wir niepewności – powiedział Green dodając, że rosnący rynek walut kryptograficznych już przyniósł wymierne korzyści gospodarcze innym dużym gospodarkom. Wielka Brytania po Brexicie będzie miała wyjątkową pozycję, by pójść jeszcze dalej i przyjmując ją, może zrestartować brytyjski sektor usług finansowych.

Zobacz także: Bitcoin dla blockchaina jest tym, czym e-mail dla Internetu, twierdzi właściciel B4E

– Wierzę, że waluty kryptograficzne mogą i powinny radykalnie pomóc zmienić losy brytyjskiego sektora usług finansowych. Kiedy Wielka Brytania znajdzie się poza UE, nie będzie zobowiązana do przestrzegania notorycznie powolnych i uciążliwych protokołów biurokratycznych tego bloku. Mogłaby szybko ustanowić własne zasady i regulacje oraz stworzyć innowacyjny, pro-biznesowy, dobrze uregulowany rynek. W ten sposób można by go umieścić obok innych, przyjaznych kryptograficznie jurysdykcji, takich jak Japonia i Szwajcaria – i wyprzedzić wiele państw członkowskich UE… Wielka Brytania jest już prężnie rozwijającym się globalnym centrum technologii i blokchainu. Powinno to być dalej wykorzystywane… Podczas gdy inne jurysdykcje skupiają się na teraźniejszości, Wielka Brytania powinna skupić się na przyszłości, aby wyprzedzić konkurencję – wskazał Green.

Jego zdaniem waluty kryptograficzne – cyfrowe, globalne i bezgraniczne – są niewątpliwie przyszłością pieniądza. Widać to po rosnącej ilości inwestycji detalicznych i instytucjonalnych w rozwijający się sektor.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOferowali handel na Forex, bułgarska firma trafia na listę ostrzeżeń KNF
Następny artykułKiedy nowy minister finansów? Chorwacja chce do strefy euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here