Naga MarketsBill Miller inwestował w BTC już w 2017 r.

Legenda z rynku finansowego i współzałożyciel Miller Value Partners, Bill Miller, twierdzi, że stawia dziś na bitcoina (BTC), określając kryptowalutę jako jedno z najlepszych aktywów obecnych czasów.

  • Bill Miller jest zdania, że BTC to dziś jedno z najciekawszych aktywów, jakie są dostępne na rynku.
  • Jak wielu innych wskazuje, że popyt na BTC przewyższy podaż.

Bitcoin: popyt przewyższy podaż

W wywiadzie dla CNBC Miller stwierdził, że popyt na bitcoiny znacznie przewyższa podaż.

– Historia bitcoina jest bardzo prosta: chodzi o podaż i popyt. To ekonomia (…), ​​podaż bitcoina rośnie o około 2,5 proc. rocznie, a popyt rośnie szybciej, a liczba [bitcoinów] będzie stała – wyjaśnił.

Chociaż Miller spodziewa się, że bitcoin pozostanie niestabilny pod kątem kursu, mówi, że wiodąca kryptowaluta pozostanie na rynku na stałe.

– To [kurs bitcoina] było bardzo niestabilne, ale myślę, że teraz jego wytrzymałość poprawia się każdego dnia. Myślę, że ryzyko związane z tym, że bitcoin spadnie do zera jest dużo, dużo niższe niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Na BTC stawiają najwięksi

Właściwie słowa Millera wpisują się w nowym nurt na Wall Street. W ostatnich miesiącach spółki notowane na giełdzie, takie jak MicroStrategy i Square, dokonały wielomilionowych inwestycji na rynku BTC. Mało tego, w międzyczasie firma PayPal, świadcząca usługi finansowe, również zaczęła podążać za tą modą i ogłosiła, że umożliwi swoim klientom płacenie kryptowalutami.

– Myślę, że każdy większy bank, każdy duży bank inwestycyjny, każda duża firma o wysokiej wartości netto w końcu będzie miała jakąś ekspozycję na bitcoina lub coś podobnego, czyli złoto lub jakiś rodzaj towarów – dodał Miller.

Powyższe wpłynie zaś za cenę. Ta dziś wynosi ok. 15 400 USD, czyli ponad 12 proc. niż 7 dni temu. Równie mocno rośnie ETH – także o ok. 12 proc. w skali tygodnia.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here