Naga MarketsBitcoin: kupowanie dziś BTC to jak inwestowanie w Google i Facebooka 10 lat temuCEO MicroStrategy Michael Saylor zaskoczył teraz wielu konserwatywnych inwestorów swoją opinią nt. kryptowalut. Uważa, że dziś bitcoin to coś na miarę akcji Facebooka, Google’a czy Apple’a, ale sprzed dekady.

  • Saylor jest zdania, że BTC ma wielki potencjał do wzrostów. 
  • Porównał nawet kryptowalutę do akcji obecnych gigantów technologicznych sprzed 10 lat. Tym samym zasugerował, że to świetna okazja do wzbogacenia się.

Bitcoin to taki Facebook sprzed dekady

W listopadowym wydaniu „Block Journal” CEO MicroStrategy ponownie obszernie mówił o kryptowalutach. Saylor nadal uważa, że bitcoin jest nie tylko zabezpieczeniem przed inflacją walut, jakimi posługujemy się na codzień, ale także służy jako pierwsza prawdziwa i prawdopodobnie „dominująca cyfrowa sieć monetarna”. Tym samym porównał BTC do obecnych gigantów technologicznych.

Kiedy mówię o cyfrowej sieci walutowej, kładę ją na półce obok Google jako pierwszej cyfrowej sieci wyszukiwania. YouTube jest pierwszą cyfrową siecią wideo, a Apple jest pierwszą cyfrową siecią komórkową, z kolei Facebook jest pierwszą cyfrową siecią społecznościową. To bardzo potężna rzecz – powiedział.

Jego zdaniem BTC jest już nawet lepsze od złota, ponieważ jest „mocniejszy, mądrzejszy, szybszy i silniejszy” niż kruszec. Dodał, że nawet współcześni inwestorzy na rynku kryptowalut są swego rodzaju early adopterami.

Ma to [tj. inwestowanie w BTC] tę zaletę, że wydaje się, że to takie kupowanie dekadę temu akcji Apple’a, Facebooka, Google’a lub Amazona – wyjaśnił.

Jego firma kupiła już BTC za 425 mln USD i posiada aż 38 250 bitcoinów.

Trzymaj to przez 100 lat!

Ponoć MicroStrategy nie planuje teraz sprzedać BTC. Saylor mówi, że firma chce hodlować kryptowalutę.

– Kupiliśmy to [BTC], aby trzymać przez długi czas. To znaczy, jak powiedziałby Warren Buffett, idealny okres trzymania [dobrych] aktywów jest zawsze… Gdybyśmy myśleli, że nie jest to dobry składnik majątku, nie kupilibyśmy go wcale – przyznał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here