Naga MarketsBitcoin: ktoś przeniósł właśnie 225 mln w BTC. Zapłacił za to 5,5 USDJeden z najbogatszych wielorybów w sieci bitcoina nagle przenosi teraz ogromną fortunę wyrażoną w kryptowalutach. Chodzi i setki milionów USD.

  • Anonimowy milioner w sieci BTC przetransferował aż ok. 14 500 BTC za zaledwie 5,5 USD.
  • Nie jest jasne, czy za transferem stoi osoba fizyczna czy firma, która działa na rynku kryptowalut.

Bitcoin whale: Majątek warty 14 500 BTC

Nieznany z imienia i nazwiska milioner przeniósł w ramach sieci głównej kryptowaluty aż 14 623 BTC o wartości 233 milionów USD za opłatą w wysokości zaledwie 5,47 USD. Transakcja została wykryta przez narzędzie do automatycznego śledzenia łańcucha bloków bitcoina.

Według najnowszych danych eksploratora bloków posiadacz kryptowalut przeniósł BTC na trzy oddzielne adresy.

BitInfoCharts pokazuje, że “wieloryb” stworzył oryginalny portfel 6 listopada. Portfel zaczął otrzymywać znaczne ilości BTC tego samego dnia.

Możliwe, że ową grubą rybą nie jest pojedynczy inwestor, ale instytucja lub depozytariusz kryptowalut zarządzający BTC w imieniu swoich klientów. Jednostka ta może teraz przenosić cyfrowe waluty na wiele innych portfeli ze względów bezpieczeństwa.

Tyle że żaden z omawianych adresów nie jest powiązany oficjalnie z żadną firmą, która inwestuje lub działa w branży kryptowalut. Ponadto bitcoiny nie zostały przeniesione na żadne adresy należące do giełd z tego rynku, gdzie można byłoby je sprzedać na wolnym rynku.

Satoshi Nakamoto, to ty?

Przy każdym takim podejrzanym ruchu powraca temat Satoshi’ego Nakamoto, anonimowego twórcy bitcoina. Badacze sieci BTC podejrzewają, że ten wykopał 10 lat temu blisko milion BTC.

Parę dni temu bot monitorujący dane blockchaina, BTCparser, zauważył, że aż 1000 bitcoinów z ery Satoshi’ego, wykopanych w 2010 roku, zostało przesłanych dokładnie 7 listopada w 20 oddzielnych transakcjach o wartości 50 BTC każda.

W październiku aż 12 milionów USD w BTC nagle zostało ruszonych z adresu w blockchainie i to po aż 10 latach. Wiele osób twierdziło, że stał za tym sam Satoshi Nakamoto.

W podobnym okresie 50 BTC wykopanych jeszcze 2010 roku zostało przeniesionych w ramach łańcucha bloków. Ponoć trafiły one na giełdę kryptowalut Bitifinex. Z kolei w maju 50 BTC wydobytych w lutym 2009 r. ktoś także przeniósł na inny adres (raczej nie giełdy).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here