Naga MarketsBitcoin wchodzi w decydującą fazę. Aktywacja SegWit i zbliżający się fork będą skutkować powstaniem Bitcoin Cash. A to wszystko będzie mieć miejsce już jutro, 1 sierpnia 2017 roku. Tak naprawdę nikt nie wie jak zachowa się Bitcoin po jutrzejszych wydarzeniach i czy będą one miały jakikolwiek wpływ na rynek kryptowalut. Pewnym jest tylko fakt, że cała społeczność górników opowiada się za wprowadzeniem SegWit, natomiast zdecydowana większość z nich (aż 87%) domaga się SegWit2x. 


Bitcoin Cash ma mieć nowszy i silniejszy kod nawet od SegWit2x jednak wsparcie tego instrumentu ze strony społeczności jest znikome. Od czasu gdy wiadomym stało się, że nowa oferta zakłada wymianę BCC za BTC na poziomie 1:1 zainteresowanie Cashem nieco wzrosło, lecz wciąż odbiega ono od popularności Bitcoina.

Problem w tym, że nikt nie ma pojęcia jak zachowa się rynek w trakcie podziału. Większość brokerów, w tym eToro uniemożliwi więc w trosce o depozyty swoich klientów handel w tym specjalnym dniu. Wszyscy nasi klienci zostali już poinformowani o zamrożeniu handlu na BTC, które trwa od dzisiaj, od godziny 12:00 i zakończy sie w momencie gdy nasi eksperci uznają, że sieć jest już stabilna. Przepraszamy wszystkich za niedogodności.

Kapitał ucieka do safe heaven 

Wraz ze zbliżającym się sezonem wyników w Stanach, presja na indeksach giełdowych rośnie. W piątek Dow Jones wybił kolejne all time high. Okazuje się więc, że nawet miks niepowodzenia administracji Trumpa, nowe sankcje wobec Rosji oraz udany test kolejnej rakiety balistycznej Korei Północnej nie są w stanie powstrzymać kupujących.

Dziś przed południem widoczne było spore zainteresowanie typowymi walutami safe heaven:

Nawet dolar, który w ostatnich dniach znajdował się pod stałą presją niedźwiedzi zdołał znaleźć nieco gruntu pod stopami. Najważniejsze safe heaven na rynku, czyli złoto kontynuuje swoją podróż na północ:

Handluj społecznościowo z eToro

Kolejnym czynnikiem mogącym wywołać uśmiech na twarzach inwestorów są ceny ropy naftowej. Czarne złoto utrzymuje się powyżej poziomu 50 dolarów za baryłkę:

Gdy czekamy na decyzję, czy nastąpi hard fork czy raczej soft fork dla Bitcoina, w brytyjskim parlamencie soft Brexit jest zagrożony. Partia Konserwatywna premier May wyraźnie podzieliła się w temacie imigracji i tego jak Wielka Brytania ma wyglądać po Brexicie. Kanclerz Philip Hammond i jego sojusznicy są za tym by granice zostały stosunkowo otwarte. Ich przeciwnicy twierdzą z kolei, że to właśnie otwartość Wielkiej Brytanii na migrację była głównym czynnikiem przemawiającym za opuszczeniem Unii Europejskiej. Jak dotąd nie poznaliśmy stanowiska Premier w tej spornej kwestii. Tymczasem silne euro prześciga brytyjskiego funta, a część ekspertów przewiduje, że na parytet (1.0000) możemy jeszcze poczekać…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here