Naga Markets
moneta BitcoinŁączny obrót generowany przez rynek kryptowalut osiągął w tym tygodniu 300-dniowe maksima, dochodząc do poziomu niemal 34 miliardów dolarów. Jak wynika z danych portalu Coinmarketcap.com tak wysokie wartości ostatni raz notowano 10 miesięcy temu.


Wzrasta aktywność tradingowa Bitcoina i altcoinów

Jak sugerują dane dotyczące wolumenów handlowych Bitcoin oraz altcoiny zwiększają swoją aktywność, a rynek kryptowalutowy notuje wzrosty. Wartości mówiące o 34 miliardach dolarów obrotu dotyczą ponad 2 tysięcy różnych cyfrowych aktywów:

Dzienny obrót na rynku kryptowalutowym. Źródło: Coinmarketcap.com

Zagłębiając się w dane statystyczne można zauważyć, że zdecydowana większość wzrostu została wywołana przez 10 największych kryptowalut (generowały 30 miliardów dolarów, czyli 88% łącznego obrotu). W tym czasie wolumeny Bitcoina i Tethera przekraczały 9 miliardów dolarów. Informacja jest o tyle istotna, że pokazuje wznowione zainteresowanie cyfrowymi aktywami, których szeroki rynek wzrasta o ponad 10% w przeciągu ostatniego tygodnia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin zmierza po najdłuższą serię zysków od 2018 roku

Najstarsza z kryptowalut od zeszłego tygodnia zyskała ponad 10%. Znajdujący się na drugim miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej Ethereum umacniał się w tym samym okresie natomiast o 21%, a kryptowaluta Ripple o 9,5%. Sześć kolejnych dni zysków jest rzadkością dla Bitcoina, który ostatnio notował tak długą serię w lipcu zeszłego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here