Naga MarketsTłum stworzony z figurek lego
1 na 10 osób korzysta z kryptowalut

Według najnowszego raportu Kaspersky Lab, jedna na dziesięć osób (13%) użyło Bitcoina lub innych kryptowalut do dokonania co najmniej jednej transakcji. Jednak cyberprzestępcy również przyjmują ten trend, kierując się w stronę wymiany kryptowalut i modyfikując stare zagrożenia, aby atakować inwestorów. To naraża ludzi na ryzyko utraty oszczędności przechowywanych w ramach technologii kryptowalutowej, ponieważ oszuści opracowują wyrafinowane metody dostępu do środków.


Bitcoin przeszedł drogę od pieniądza geeków do popularnego systemu płatności

Coraz więcej przedsiębiorstw oferuje obecnie kryptowaluty jako metodę płatności. Ceny spadaj, razem z nimi wysokość prowizji, a Bitcoin przedziera się do świadomości opinii społecznej – duże giełdy kryptowalutowe są bowiem coraz częściej sponsorami wydarzeń sportowych i całych drużyn. Ponieważ jednak ludzie wykazują zainteresowanie wykorzystaniem kryptowalut w celu inwestowania i pomnażania pieniędzy, ich fundusze są narażone na kradzież z cyfrowych portfeli, nieregulowanych giełd oraz ICO. Zdarzały się głośne przypadki kradzieży tokenów cyfrowych o wartości do 530 milionów dolarów.

Podmioty stwarzające zagrożenie mogą stosować szeroki wachlarz praktyk kradzieży środków z portfeli kryptograficznych. Przypadki takie jak kradzież 120 tysięcy BTC z segregowanych portfeli klientów Bitfinex cztery i pół roku temu, a także włamanie do Coincheck warte 530 milionów dolarów w 2018 r., dowodzą braku bezpieczeństwa giełd i łatwości, z jaką cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do sieci i spowodować rozległe, nieodwracalne szkody. Jeśli wszystkie pieniądze na giełdzie zostaną skradzione, ta po prostu zamyka się i często nie zwraca środków inwestorom.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Większa popularność = większe niebezpieczeństwo?

ICO są szczególnie zagrożone, ponieważ osoby, które je zakładają, często nie mają żadnego doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. W związku z tym nie są one w stanie chronić funduszy i skutecznie reagować na wypadek incydentu. Ostatecznie rynek kryptowalutowy nadal nie jest regulowany i nie istnieją mechanizmy oceny ryzyka.

Vitaly Mzokov, szef działu weryfikacji w Kaspersky Lab, powiedział: “Pomimo spadku cen kryptowalut, nadal istnieje silna chęć zawierania transakcji cyfrowych wśród konsumentów. Nasze badania konsumenckie wykazały, że 13% osób używa kryptowalut jako środka płatności, co jest zaskakującym wynikiem. Istnieją jednak również realne zagrożenia związane z giełdami internetowymi, ponieważ są one jeszcze w powijakach. Jeżeli fundusze nie będą zabezpieczone, może to mieć katastrofalne konsekwencje finansowe dla konsumentów”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here