Naga MarketsBitcoin: Kryptowaluty mogą nigdy nie sprawdzić się jako prawdziwe waluty, uważa UBSWedług UBS Global Wealth Management, kryptowaluty mogą nigdy nie działać jako rzeczywiste waluty. Tymczasem, najstarsza kryptowaluta – Bitcoin (BTC) – osunęła się dziś na chwilę pod poziom 30.000 tysięcy USD.

  • Brak ograniczenia podaży, gdy spada popyt sprawia, że nie kryptowalut nie można uznać za waluty
  • Wartość kryptowalut może się obniżać prowadząc do załamania siły nabywczej
  • Notowania Bitcoina testują okrągły poziom 30.000 USD

Brak ograniczenia podaży, to podstawowa wada kryptowalut

– “Podstawowa wada” kryptowalut polega na tym, że podaż nie może zostać zmniejszona, gdy w większości przypadków spada popyt. To oznacza, że ​​nie można ich uznać za waluty – powiedział Paul Donovan, główny ekonomista w UBS GWM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Donovan jako “właściwą walutę” określił stabilny środek przechowywania wartości zapewniający, że jutro będziesz mógł kupić za tę walutę ten sam koszyk dóbr, który kupujesz dzisiaj.

Zapewnienie to wynika ze zdolności banków centralnych do ograniczania podaży, gdy spada popyt. Nie ma takiego mechanizmu wyłączania podaży przy większości kryptowalut, w związku z czym ich wartość może się obniżać prowadząc do załamania siły nabywczej, zauważa Donovan.

– Ludzie raczej nie będą chcieli używać czegoś jako waluty, jeśli nie mają absolutnie żadnej pewności co do tego, co mogą kupić jutro – powiedział Donovan.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) testuje wsparcie przy 30.000 USD

Czy Bitcoin sprawdzi się w roli prawdziwej waluty, czy też nie – czas pokaże. Obecnie natomiast notowania BTC/USD testuję kluczowe wsparcie w okolicach 30.000 USD.

Wcześniej w tym tygodniu cena Bitcoina pokonała 20-dniową średnią. Wybicie w dół otwierałoby drogę do strefy w okolicach 24.000 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here