Naga MarketsBitcoin kosztuje prawie 64 tys. zł. Kryptowaluta najdroższa od 20 grudnia 2017 rokuNajstarsze aktywo rynku kryptowalutowego o nazwie bitcoin, osiągało swoją historycznie najwyższą wycenę 17 grudnia 2017 roku, kiedy za jednego BTC trzeba było zapłacić prawie 68 tysięcy złotych. W tym tygodniu kurs bitcoina znowu znalazł się w niedużej odległości od historycznych szczytów, testując poziom niemal 64 tysięcy złotych, ostatni raz obserwowany 20 grudnia 2017 roku, czyli na zaledwie trzy dni od ustanowienia rekordu wszechczasów. Czy ten uda się obecnie powtórzyć?

  • Bitcoin rósł w poniedziałek o ponad 4%, zwiększając swoją wartość o kolejne 2500 złotych. We wtorek zyskuje natomiast 0,3% i nadal utrzymuje się tuż pod pułapem 64 tysięcy dolarów
  • W dolarach amerykańskich za jednego BTC płaci się natomiast niemal 17 tysięcy dolarów, co również jest najwyższym poziomem od końcówki 2017 roku
  • Kurs BTC na początku tygodnia zyskał między innymi na osłabieniu dolara, euforii na Wall Street, która wypchnęła notowania S&P 500 na rekordowe zamknięcia oraz z informacji o szczepionce przeciwko koronawirusowi

Bitcoin w górę o ponad 300% od koronawirusowych dołków

Jeszcze w pierwszej połowie marca, kiedy bitcoin razem z innymi aktywami finansowymi szorował po dnie w związku z silną wyprzedażą na fali paniki związanej z pandemią Covid-19, za jednego BTC płacono niewiele więcej niż 15 tysięcy złotych. 8 miesięcy później, wartość ta jest większa o 48 tysięcy złotych, przynosząc ze sobą aprecjację o 300%, zgodnie z wyceną wywodzącej się z polski giełdy kryptowalutowej BitBay.

Jak widać na poniższym wykresie, bitcoin już bardzo mocno oddalił się od dopiero co pokonanej strefy oporu (obecnie nowej strefy wsparcia) na wysokości maksimów z zeszłorocznych wakacji, wypadających tuż pod poziomem 52 tysięcy złotych. Dynamiczna aprecjacja oraz oddalenie od średnich ruchomych może wieszczyć silniejszą korektę w najbliższym czasie, jednak rynek BTC wielokrotnie udowadniał, że nie jest zależny od praw, którymi charakteryzują się bardziej tradycyjne instrumenty finansowe.

Bitcoin najwyżej od 20 grudnia 2017 roku. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kurs BTC jednym z liderów wzrostów minionego tygodnia

W gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, bitcoin plasował się na szczycie listy stóp zwrotu za miniony tydzień. Na przestrzeni ostatnich 7 dni zapewniał inwestorom zysk w wysokości 9,5% a lepiej prezentowały się jedynie stopy zwrotu z inwestycji w Litecoina (LTC) oraz XRP, gdzie zarobić można było kolejno 27% oraz 19%.

Rosnąca wycena bitcoina przekłada się na wzrost zainteresowania również alternatywnymi kryptowalutami, dzięki czemu łączna kapitalizacja rynku rośnie o kolejne kilka punktów procentowych i wynosi już 483 miliardy dolarów, czyli najwięcej od lutego 2018 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 17.11.2020 [WIDEO]
Następny artykułGrupa Lotos, Hyundai i KIND objęły akcje nowej emisji GA Polyolefins
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here