Naga MarketsBitcoin kosztuje ponad 50 tysięcy zł. Od marca BTC dał zarobić 30 tys. złJeszcze w marcu 2020 roku, kiedy światowe rynki dotknęła fala silnej koronawirusowej wyprzedaży, za jednego Bitcoina płacono około 20 tysięcy złotych. Ponad pół roku później wartość tej samej wirtualnej monety pokonuje psychologiczną barierę 50 tysięcy złotych zapewniając 150% zwrotu z inwestycji oraz testując najwyższe poziomy od zeszłorocznych wakacji. Czy kurs BTC ma szanse na dalsze umocnienie?

  • Bitcoin wybija pułap 50 tysięcy złotych w momencie, gdy na światowych giełdach udało mu się pokonać próg 13 tysięcy dolarów
  • Najstarsza kryptowaluta po raz kolejny stara się udowodnić, że w obliczu niepewności rynkowej jest równie wartościową bezpieczną przystanią co dolar, frank szwajcarski, czy też złoto
  • Silny październikowy wzrost o niemal 10 tysięcy złotych (22%) miała wywołać informacja, że gigant płatniczy PayPal od przyszłego roku pozwoli na zakup i sprzedaż kilku głównych kryptowalut. W tym Bitcoina

Bitcoin osiąga najwyższą wycenę od kilkunastu miesięcy. Czy kurs BTC pokona kolejne rekordy?

50 tysięcy złotych za jedną jednostkę wirtualnej waluty wydobywanej dzięki mocy obliczeniowej komputerów może być dla niektórych niewyobrażalną kwotą. Należy jednak zauważyć, że kryptowaluty na stałe przyjęły się w świadomości inwestorów na całym świecie, a ich łączna wartość przekracza 400 miliardów dolarów. Cyfrowe aktywa doczekały się rynku kontraktów terminowych, stają się częścią strategii funduszy hedgingowych oraz są coraz częściej akceptowalne jako środki płatnicze podczas internetowych i codziennych zakupów.

To co jednak przyciąga do Bitcoina najsilniej, to cały czas wizja bardzo wysokich stóp zwrotu. Tylko od stycznia wartość BTC zwiększa się o 82%, a od marcowych dołków o 150%. W tym samym czasie indeks S&P 500 generował 5,3% zwrotu YTD (od początku roku), a kontrakty terminowe na złoto 25%.

Wybicie przez Bitcoina psychologicznej granicy 50 tysięcy złotych spowodowało, że osoby, które inwestowały w niego w okolicach marcowych dołków mogły na czysto zarobić 30 tysięcy złotych (na jednym BTC). Co więcej, nie jest to najwyższa wycena kryptowaluty w historii. Ta w czerwcu ubiegłego roku kosztowała niemal 52 tys. zł, a w grudniu 2017 roku niemal 68 tysięcy zł.

Bitcoin powyżej 50 tys. zł, z najwyższym zamknięciem ceny od początku 2018 roku. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kurs BTC rośnie dzięki PayPalowi. Procesor płatności udostępni użytkownikom kryptowaluty

Październikowe wzrosty Bitcoina są jednymi z najsilniejszych w ostatnim miesiącu i zdaniem wielu mają wynikać z dwóch czynników: BTC pełni rolę bezpiecznej przystani w okresie niepewności wywołanej koronawirusem oraz kryzysem gospodarczym, a w przyszłym roku ma zostać dołączony do oferty PayPala, który obsługuje ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie.

Amerykańska spółka poinformowała 21 października, że umożliwi zakupy z wykorzystaniem Bitcoina oraz kilku innych największych kryptowalut. Dzięki temu BTC „trafi pod strzechy” i będzie akceptowany przez 22 miliony sprzedawców na całym świecie.

Informacja korzystnie wpłynęła również na notowania samej spółki, której akcje osiągnęły historycznie największą wycenę powyżej 200 dolarów. Od marca 2020 roku stopa zwrotu z inwestycji w przedsiębiorstwo pozwoliła zarobić tyle samo co kupno Bitcoina, czyli około 150%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here