Naga Markets



Bitcoin kosztuje ponad 35 tys. zł. BTC nie był tak drogi od lutegoW trakcie środowej sesji Bitcoin rośnie o ponad 7% i testuje poziom 35 tysięcy złotych (na światowych giełdach pokonując pułap 8 tysięcy dolarów). Ostatni raz kurs BTC znajdował się tak wysoko pod koniec lutego 2020 roku, a eksperci tłumaczą trwający nieprzerwanie od dziewięciu dni rajd wzrostowy oczekiwaniem na zbliżający się halving, jedno z najważniejszych wydarzeń w ramach sieci Bitcoin, które ma miejsce średnio co cztery lata.

  • Bitcoin na giełdzie BitBay w środę wyznaczał dzienne maksima na poziomie 35 589 złotych
  • Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp w tym samym czasie kurs BTC podchodził chwilowo do poziomu 8400 dolarów, również wybijając psychologiczną strefę oporów
  • W stosunku do polskiego złotego, BTC umacnia się dziewiątą sesję z rzędu, a od dołków z marca (najniższe zamknięcie miało miejsce 16 marca na poziomie 19,8 tys. zł), notowania odbijają już o 65%

Te artykuły również Cię zainteresują




Bitcoin odważnie powraca do wzrostów. Na aprecjację składa się wiele czynników

12 maja 2020 roku miejsce będzie miało bardzo ważne wydarzenie w ramach sieci Bitcoina, a mianowicie halving, czyli obniżenie nagrody za wydobycie nowego bloku BTC. Do tej pory górnicy otrzymywali 12,5 BTC za wykopanie bloku, za dwa tygodnie wartość ta spadnie do 6,25 BTC. Z punktu widzenia sił rynkowych, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że pozytywnie wpłynie to na kształtowanie się przyszłych cen Bitcoina, a wielu ekspertów spodziewa się do końca 2020 (w związku z halvingiem) osiągnięcia przez BTC nowych, historycznych maksimów.

Bitcoin do złotego, wycena na giełdzie BitBay. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin do złotego, wycena na giełdzie BitBay. Źródło: Tradingview.com

Wzrost awersji do ryzyka i podbicie S&P 500 wspiera Bitcoina

Kolejna kwestia wpływająca prowzrostowo na najstarszą kryptowalutę to rynek kontraktów futures, gdzie po raz pierwszy od marcowych spadków, Bitcoin próbuje domykać lukę bessy sprzed ponad miesiąca. Zadanie to jest co prawda trudne (ta posiada bowiem rozpiętość 10%, niemal 1000 dolarów), jednak kontraktom terminowym na BTC brakuje coraz mniej do osiągnięcia wspomnianego celu.

Wreszcie pod uwagę trzeba wziąć doniesienia napływające na rynek w środę. Amerykańska spółka Gilead Sciences raportowała pozytywne postępy w ramach poszukiwań skutecznych sposobów walki z Covid-19 (koronawirusem), w efekcie czego na rynku widać było wzmożony spadek awersji do ryzyka, a co za tym idzie umocnienie Wall Street i spadki na dolarze amerykańskim. S&P 500 rósł o 2% i pogłębiał kilkudziesięciodniowe maksima, a jak wnika z kwietniowego raportu Binance korelacja pomiędzy BTC i SPX jest w ostatnim czasie bardzo wysoka.

Niezależnie od powodów wzrostów, dochodzimy w końcu do wykresu. W momencie publikacji artykuł na giełdzie BitBay kurs Bitcoina rósł o ponad 7% i znajdował się nad poziomem 35 tysięcy złotych, obserwowanym ostatni raz pod koniec lutego. Wzrosty jak na razie zatrzymały się na wysokości maksimów z 19 stycznia, jeżeli jednak cenie uda się wybić ten zakres, nie można wykluczyć ponownego podejścia w okolice 40 tys. złotych za jednego BTC.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here