Naga MarketsBitcoin kosztuje już ponad 64 tys. dol. Kurs BTC z nowym szczytemSłabnący kurs dolara, nowe rekordy na amerykańskiej Wall Street i ciągłe wsparcie ze strony inwestorów instytucjonalnych spowodowały, że bitcoin (BTC) dwa dni z rzędu ustanawiał historyczne maksima (ATH). Najpierw najstarsza kryptowalutą rosła we wtorek o 6,2% testując poziom 63 769 dol., aby w środę dodać do tej wartości kolejne 1,38% i przetestować 64 587,15 dol. Dzięki temu od początku roku zwrot z inwestycji w bitcoina wynosi już ponad 120%.

  • Rekordowe poziomy BTC warunkują rajd na rynku altcoinów. W przeciągu ostatniej doby dwucyfrowe ruchy notowały między innymi ether (ETH) kosztujący 2383 dol., XRP rosnący do 1,95 dol.,
  • Cardano (ADA) testujące 1,52 dol. oraz Litecoin (LTC) wspinający się w okolice 280 dol.
  • W efekcie, kapitalizacja całego rynku rośnie o 7,6% i wynosi obecnie niemal 2,2 bln dol.

Bitcoin i ether ponownie z nowymi rekordami cenowymi

Najstarsza kryptowaluta czekała w relatywnie spokojnej konsolidacji około miesiąca na ustanowienie nowego ATH po ty, jak w pierwszej połowie marca kurs pierwszy raz w historii wybijał poziom 60 tys. dol. Zdaniem analityków kolejną naturalną granicą dla dalszych wzrostów będzie opór na wysokości 70 tys. dol., a na rynku pojawiają się spekulacje, czy za wzrost nie odpowiada głównie zaplanowany na 14 kwietnia (środa) debiut giełdowy platformy kryptowalutowej Coinbase.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Po kilku tygodniach zdrowej konsolidacji poniżej 60 tys. dol., bitcoin kontynuował dostosowanie się do prognoz modelu stock-to-flow Silne zachowanie kupujących opsje sugeruje, że okolice 72 tys. do. Są dobrą prognozą cenową dla końca bieżącego miesiąca – komentował Alex Blum, dyrektor wykonawczy w Two Prime.

Bitcoin z nowym ATH dwa dni z rzędu. Źródło: Tradingview.com

– Widoczność przyniesiona bezpośredniemu notowaniu Coinbase na rynku publicznym i jej silne wyniki finansowe również pomagają w napędzaniu nowych szczytów kryptowalutowych Widzimy znaczące wzrosty z tych poziomów – dodaje Garrick Hileman, szef działu badań w Blockchain.com.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Z kolei ether (ETH) pogłębia tegoroczne wzrosty do ponad 220%. W trakcie wtorkowej sesji rosół o 7,6% testując poziom 2317,23 dol., aby w trakcie środowe sesji dodać do tej wartości 3,2% i przetestować okolice 2391 dol.

Bitcoinowa mania szaleje, ponieważ IPO Coinbase generuje nową falę detalicznego i instytucjonalnego podniecenia. Wszyscy zastanawiają się, czy środowe rozpoczęcie handlu na Coinbase wywoła wyprzedaż. Niektórzy brokerzy pozwolą na lewarowany handel, ale prawdopodobnie będzie ograniczona możliwość krótkiej sprzedaży. Jeśli BTC może zawiesić się na poziomie 60 tys. dol. po debiucie Coinbase, bycze momentum może celować w poziom 75 tys. dol. – prognozuje Edward Moya, starszy analityk w Oanda.

Ether również ustanawia rekordowe poziomy

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut wykres | kurs dolara nbp prognozy | ropa prognozy | kurs bitcoina wykres | kurs lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here