Naga MarketsBitcoin kosztuje już niemal ćwierć miliona złotych. Co czeka BTC/PLN?Kurs bitcoina najpierw we wtorek pokonał dotychczasowe historyczne maksima na wysokości poziomu 233 tys. zł, aby następnie w środę przetestować poziom 245 tys. zł. Jak zauważa Sebastian Seliga, analityk giełdy kryptowalutowej BitBay oznacza to, że 1 BTC jest wart w tym momencie prawie ćwierć miliona złotych. Już teraz za pojedynczą monetę można kupić nieduże mieszkanie w jednym z największych polskich miast, a zdaniem Seligi wzrosty nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

  • Bitcoin na początku roku kosztował około 100 tys. zł, podwaja więc swoją wartość ze sporym zapasem
  • Pierwszym docelowym poziomem obecnych wzrostów po realizacji scenariusza testu 240 tys. zł jest kolejny okrągły poziom, a mianowicie 250 tys. zł
  • Ostatnio prezes BitBay, Sylwester Suszek, w wywiadzie z Comparic.pl przyznawał, że jego zdaniem BTC „skończy na księżycu”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs bitcoina w kierunku 250 tys. zł. Sebastian Seliga analizuje wykres BTC/PLN

W momencie pisania tego artykułu bitcoin utrzymuje się cały czas w okolicach historycznych maksimów tuż pod poziomem 245 tys. zł. Zdaniem analityka giełdy kryptowalutowej BitBay najstarsze cyfrowe aktywo nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa:

– Dynamiczne wybicie bitcoina powyżej poziomu ostatniego szczytu cenowego zlokalizowanego na 233 009 PLN jest nadal kontynuowane. Najbliższy poziom docelowy to 250 000 PLN i poziom ten będzie przyciągał cenę jak magnes. Wzrostowy scenariusz kursu BTC/PLN jest wspierany przez wzrost momentum na interwale dziennym – komentuje Sebastian Seliga z BitBay.

Wykres BTC/PLN, interwał dzienny. Źródło: YouTube
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ruch wzrostowy nastąpił po około dwóch tygodniach konsolidacji i teście krótkoterminowej linii trendu spadkowego (po jej wcześniejszym wybiciu). W efekcie dotychczasowy historyczny szczyt zmienia się w nową strefę technicznego wsparcia i jeżeli BTC/PLN zamknie się na obecnych poziomach, to powinien zapewnić bazę do odbicia (i ewentualnych zakupów) przed kolejną aprecjacją.

Poziom 233 tys. zł, czyli wcześniejszy szczyt będzie pełnił rolę najbliższego poziomu wsparcia. Najbliższego obecnym poziomom cenowym. Kolejne istotne poziomy wsparć zaznaczone na wykresie znajdują się natomiast w okolicach dołków ostatnich korekt, między innymi przy poziomie 200 tys. zł – wyjaśnia Seliga i zaznacza, że ten poziom wsparcia nadal pozostaje psychologicznym i głównym dla bitcoina.

Nie ma Cię na BitBay? Załóż darmowe konto i zacznij inwestować jeszcze dzisiaj! Link do rejestracji: https://auth.bitbay.net/register

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos gielda | theppro sklep | akcje jsw prognozy | us500 | biomed akcjeConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here