Naga Marketsbitcoin płonieŚrodowa sesja przynosi kolejne silne umocnienie najstarszej z kryptowalut, w efekcie czego Bitcoin zyskuje 7%, dynamicznie wybija poziom 12 tysięcy dolarów i testuje strefę tuż pod kolejnym okrągłym poziomem 13 tysięcy dolarów. Kurs BTC ostatnio znajdował się tak wysoko w styczniu 2018 roku, czyli 17 miesięcy temu. Na wzrostach Bitcoina korzysta również część rynku altcoinów.


Bitcoin ma na koncie już 7 sesji wzrostowych z rzędu

BTC potrzebował zaledwie tygodnia, aby zwiększyć swoją wartość o niemal 4 tysiące dolarów, rosnąc w tym czasie o ponad 40%. Testowane w połowie tygodnia poziomy pokrywają się ze strefą S/R z początku ubiegłego roku, a wykładniczy rajd BTC zaczyna coraz bardziej przypominać wzrosty obserwowane pod koniec 2017, kiedy najstarsza z kryptowalut zmierzała w kierunku swoich rekordowych poziomów:

kurs Bitcoina 26 czerwca
Bitcion na wykresie dziennym dochodzi do niemal 13 tys. USD. Kurs BTC/USD D1

Chociaż Bitcoin dynamicznie zyskuje, to rynek altcoinów wydaje się zostawać delikatnie w tyle. Dynamiczne wzrosty BTC nie wywołują euforii na wszystkich tokenach i w przeciągu ostatniej doby jedynie Ethereum wykazuje większą chęć do wzrostów, zwiększając swoją wartość o około 5%. ETH/USD znalazł się na najwyższych poziomach od sierpnia ubiegłego roku i zostawia za sobą granicę 300 dolarów, testując poziomy powyżej 330 dolarów:

kurs Ethereum 26 czerwca
Ethereum na wykresie dziennym trwale wybija pułap 300 dolarów. ETH/USD D1

„Ceny BTC nie zatrzymują się i po wyłamaniu ważnej ceny 10 tys USD ani przez chwile sprzedający nie mogli przejąć kontroli nad rynkiem. Silny popyt wciąż z łatwością pokonuje wyższe poziomy cenowe. Nie widać również częściowej realizacji zysków. Można zadać sobie teraz pytanie czy wróciła zakupowa euforia na rynek czy może inwestorzy rzeczywiście liczą na nowy szczyt, a chciwość nie pozwala im realizować zysków wygenerowanych na i tak już sporym ruchu w tak krótkim okresie czasu?” – komentuje Tomasz Rozmus w porannym Crypto Flash.

Niemniej jednak przewaga popytu jest ogromna, a kolejny cel 14 tys. USD jest w niedalekim zasięgu. Rozważania nad nowym ATH wciąż są czystym gdybaniem i strefą marzeń niektórych inwestorów, jednak aktualnie należy trzeźwo spojrzeć na rynek i rozgrywać najbliższe cele. W porannym programie na antenie Comparic24.tv również o:

Bitcoin wart łącznie ponad 200 miliardów. Pierwszy raz od 2017 roku

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego dobija w środę do poziomu 362 miliardów dolarów, najwyższego od kilkunastu miesięcy. Ponad 200 miliardów w tym sporym kawału tortu należy do Bitcoina. Ostatni raz wartość rynkowa wszystkich BTC znajdujących się w obiegu była tak wysoka w 2017 roku, kiedy cyfrowe aktywo zmierzało w kierunku historycznych maksimów.

W momencie gdy Bitcoin silnie zyskuje, a rynek altcoinów pozostaje w tyle, powoduje to również wzrost rynkowej dominacji BTC. Ta wynosi obecnie ponad 60% i ostatni raz znajdowała się tak wysoko w grudniu 2017.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here