Naga MarketsBitcoin kosztuje 60 tys. dolarów! Kurs BTC o krok od rekorduW trakcie piątkowej sesji bitcoin (BTC) rośnie o 3,75%, dodając do swojej wartości ponad 2 tys. dol. i testuje poziom 60 tys. dol. Ostatni raz kryptowaluta była tak mocna w kwietniu, kiedy osiągała historyczne maksima, ustanowione 14 kwietnia na poziomie niemal 65 tys. dol. Rozpalony do czerwoności rynek kryptowalut liczy, że poziom ten  uda się pokonać już w ten weekend. Za powód wzrostów podaje się raport Bloomberga mówiący, że SEC może zaakceptować Bitcoin futures ETF już w przyszłym tygodniu.

  • Bitcoin rósł silnie o godzinie 04:00 czasu polskiego w piątek, a poziom 60 tys. dol. testował po godzinie 07:00 rano
  • Psychologiczny opór nie został jednak jak na razie wybity, a notowania BTC/USD znajdują się w tym momencie na poziomie 59,4 tys. dol.
  • Na rynku altcoinów sytuacja jest mieszana, największe kryptowaluty jednak rosną, w tym ethereum (ETH) zyskujący ponad 5,7% i testujący poziomy nad 3800 dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin o krok od historycznych maksimów. Czy kryptowaluta przetestuje 65 tys. dol.?

Notowania bitcoina w przeciągu ostatniego pół roku zatoczyły bardzo wyraźne koło. W połowie kwietnia kurs BTC testował poziom niemal 65 tys. dol., po czym spadał o ponad 50% do pułapu niespełna 30 tys. dol., Deprecjacja została zatrzymana ostatecznie w drugiej połowie lipca i od tego czasu trwa korekta (lub trend) wzrostowa, w ramach której do piątkowych maksimów najstarsza kryptowaluta odrabiała 105%.Chociaż bitcoin testował poziom 60 tys. dol., to na razie nie udało się go pokonać, a cena porusza się poniżej oporu wyznaczanego przez maksima z maja. Lokalne strefy wsparcia zlokalizowane są kolejno na wysokości 58, 55,8 oraz 52,8 tys. dol., natomiast główne wsparcie to psychologiczna strefa 50 tys. dol.

Bitcoin kosztuje 60 tys. dolarów! Kurs BTC o krok od rekordu
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC/USD

Powodem umocnienia BTC według informacji medialnych miał być brak obiekcji amerykańskiej komisji nadzoru finansowego SEC przeciwko utworzeniu Bitcoin ETF opartego o kontrakty futures śledzące cenę kryptowaluty:

Cena Bitcoin podskoczyła po informacjach o braku sprzeciwu SEC wobec funduszu ETF opartego o kontrakty futures na kryptowalutę. BITCOIN przetestował poziom 60 000 USD, jednak nie zdołał przebić się wyżej. Niemniej cena wciąż utrzymuje się w strefie oporu rozciągającej się poniżej tego psychologicznego poziomu – komentowali w piątkowy poranek analitycy XTB.

Bloomberg poinformował w piątek, że źródła zaznajomione z tą sprawą wydały pozytywne wskazówki sugerujące, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prawdopodobnie zatwierdzi kilka kontraktów terminowych ETF na BTC, aby rozpocząć handel w przyszłym tygodniu.

Zonda

Pozostałe kryptowaluty również w górę, ethereum najmocniejszy od początku września

Zgodnie z danymi portalu Coinpaprika, wzrost bitcoina ciągnie za sobą również altcoiny. O 5,7% rośnie ethereum (ETH) pokonując poziom 3800 dol., drożeje także solana (SOL) zwiększając swoją wartość o 6% i testując 160 dol. Łączna kapitalizacja rynkowa rośnie o niemal 3% i pokonuje pułap 2,5 bln dol., znajdując się zaledwie o krok od historycznych maksimów.

ETH/USD w czwartek wybijał lokalny opór na wysokości 3677 dol., rosnąc o ponad 5%, a w piątek dodaje do swoich wzrostów i ustanawia dzienne maksima na 3859,68 dol., co jest najwyższym poziomem od czasu dynamicznych spadków z 7 września.

Bitcoin kosztuje 60 tys. dolarów! Kurs BTC o krok od rekordu
Ethereum na wykresie dziennym. Kurs ETH/USD

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jena kantor | kęty giełda | echo investment akcje | biomed lublin cena akcji | ten square games akcje notowania | kurs gpw | kurs orlen |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPodwyżka stóp zwiększy wynik odsetkowy B.Handlowego o 85-105 mln zł w ciągu roku
Następny artykułLotos w kierunku nowych maksimów. Celem szczyty z połowy 2020 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here