Naga Markets



Bitcoin kosztuje 56,8 tys. dol. Kurs BTC/USD najwyżej od 5 miesięcyNotowania bitcoina (BTC) po niezwykle zmiennej niedzieli (przynajmniej na giełdzie Bitstamp), która ostatecznie kończyła się blisko poziomów otwarcia zyskują mocniej w poniedziałek. Kurs BTC/USD rośnie o 3,3% i testuje na początku nowego tygodnia pułap 56,8 tys. dol. Ostatni raz ceny znajdowały się tak wysoko w dniu 12 maja, czyli 5 miesięcy temu.

  • W przeciągu ostatniej doby większość altcoinów jednak traci. Ether (ETH) osuwa się o 2%, cardano (ADA) o 2,15%, a binance coin (BNB) o 1,1%.
  • Bitcoin w sobotę testował chwilowo poziom 51 tys. dol., spadając od cen otwarcia o 3700 dol. (7%), zamykał dzień jednak bliżej lokalnych maksimów
  • Chwilowa wyprzedaż miała miejsce w godzinach wieczornych, po 22:35 czasu polskiego, w przeciągu 5 minut sytuacja wróciła jednak do normy
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin „flash crash”? Nietypowa aktywność obserwowana na giełdzie Bitstamp

Jak wspomniano we wstępie, notowania bitcoina w trakcie niedzielnego wieczora zanotowały nagłą wyprzedaż do poziomu 51 tys. dol., po chwili anomalie zostały jednak usunięte, a rynek wrócił do normalnej zmienności.



Co ciekawe, nagłe osunięcie było obserwowane jedynie na giełdzie Bitstamp, w przypadku innych dużych platform kryptowalutowych na wykresach nie widać podobnych świec niedzielnych:

Bitcoin kosztuje 56,8 tys. dol. Kurs BTC/USD najwyżej od 5 miesięcy
Bitcoin notował mocniejsze osunięcie w niedzielę na Bitstamp

Ruch wygląda jak typowy „flash crash”, czyli nagłe i niespodziewane załamanie rynku, jak na razie w mediach ciężko znaleźć jednak jakiekolwiek informacje o tym wydarzeniu. Ta dziwna aktywność handlowa, która została spowodowana przez zlecenie sprzedaży o wartości 40 milionów dolarów, miała miejsce tylko na Bitstamp. Inne główne giełdy pozostały nienaruszone przez gwałtowne ruchy cenowe.

Niezależnie od tego co było powodem anomalii, w poniedziałek rynek przechodzi do mocniejszych wzrostów i pogłębia tegoroczne maksima.

Wzrosty z Bitstamp obserwowane są również na innych giełdach, a w przypadku luksemburskiej platformy cena BTC/USD testuje poziom 56,8 tys. dol. Do testu historycznych maksimów z kwietnia brakuje w tym momencie około 12%, czyli 8 tys. dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty nie podzielają optymizmu bitcoina? Ether w konsolidacji

Chociaż bitcoin mocniej rośnie, to entuzjazmu nie widać na rynku altcoinów. Pozostałe główne kryptowaluty w przeciągu ostatniej doby korygują, a ether (ETH/USD) ma za sobą poranny test tygodniowych dołków (poziom 3370 dol.).

Na rynku altcoinów utrzymuje się konsolidacja, w efekcie czego łączna wartość całego ekosystemu cyfrowych aktywów nieznacznie się kurczy i wynosi obecnie 2,4 bln dol. Należy jednak oddać, że nadal są to pułapy bliskie rekordowych.

invest

Według danych Coinpaprika, ether (ETH) kosztuje 3519,65 dol. i traci w ujęciu dobowym 2,25%. Cardano (ADA) kosztuje 2,22 dol. i spada o 2,15%, a binance coin (BNB) traci 1,1% kosztując 415,74 dol.

Dogecoin osuwa się o ponad 5% do poziomu 23 centów, natomiast jego konkurent shiba inu (SHIB) zyskuje skromne 0,9% i wyceniany jest na 0,00002715 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: plus500 jak założyć konto | notowania kryptowalut | pkp cargo akcje | dolar prognoza | enea gpw | kurs akcji 11 bit studios | lotos gpw |



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here