Naga MarketsKorekta cen złota i srebra zbiegła się ze spadkiem ceny bitcoina, gdy jego cena spadła poniżej 11500 USD. Czy oba rynki zaczynają być ze sobą skorelowane?

  • Kursy BTC i złota spadały wczoraj w podobny sposób.
  • Czy oznacza to, że BTC zaczyna być skorelowane z rynkami kruszców?

Bitcoin zalicza korektę po serii wzrostów

Ostatnio cena bitcoina (BTC) wzrosła po raz drugi w ostatnim czasie powyżej 12 000 USD. Tak znaczny skok kursu wręcz prosił się o korektę. Ta miała miejsce wczoraj. Cena kryptowaluty spadła poniżej 11 500 USD. Poprzedni poziom oporu na pułapie 11 800 USD ponownie nie zadziałał jako wsparcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co jednak ciekawe, spadek ceny BTC miał miejsce wtedy, gdy korektę było widać też na wykresie złota, które skorygowało o 3,6 proc. i spadło poniżej swojego rekordowego poziomu do 1 950 USD. Cena srebra również spadła o 6,85 proc., co jest pierwszym znaczącym spadkiem, odkąd 7 sierpnia osiągnęło ono maksimum na poziomie 29,85 USD.

Źródło: Tradingview

Mieliśmy więc ciekawą korelację cen bitcoina i złota, która może sprawić, że ponownie nasili się narracja sugerująca, że BTC to nowe safe haven.

Rynek akcji

W międzyczasie w Stanach Zjednoczonych S&P 500 wystartowało z wystrzałem o dziewięć punktów, a Dow Jones Industrial Average o 300. Nastąpiło to po podpisaniu przez prezydenta Donalda Trumpa dekretu wykonawczego dot. środków pomocowych dla amerykańskiej gospodarki i osób, które straciły prace w czasie pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu kryzys w Kongresie sprawił, że ostatecznie wygasły zasiłki dla bezrobotnych, podobnie jak przepisy, które utrudniają eksmisje z mieszkań.

Choć wydaje się, że złoto, srebro i bitcoin osiągnęły tymczasowe szczyty na wykresach, inwestorzy mogą interpretować zarządzenie Trumpa i oczekiwaną drugą fazę bodźców gospodarczych jako znak, że Rezerwa Federalna będzie nadal wspierać gospodarkę, dopóki pandemia nie ustąpi. A to oznacza dalszy dodruk dolarów…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here