Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Wtorkowa sesja na rynku kryptowalut przynosi kontynuację osunięć. Kurs Bitcoin na luksemburskiej giełdzie Bistamp testuje poziom 3350 dolarów, pogłębiając marginalnie tegoroczne dołki. Ostatni raz cena znajdowała się tak nisko w połowie grudnia, wpływając negatywnie na szeroki rynek cyfrowych aktywów. Z Czołówki nadal najsilniej tracą BCH i BSV powstałe po listopadowym hard forku sieci Bitcoin Cash.


Bitcoin w obliczu silnych spadków? Czy spełnią się czarne scenariusze analityków?

We wtorek osunięcia Bitcoina (BTC) wynoszą około 2%, łącznie w dwa dni kryptowaluta traci ponad 5% i zostawia za sobą niemal trzytygodniową konsolidację, o której wybiciu portal Comparic.pl informował wczoraj. W efekcie poziom 3500 dolarów nie pełni już roli wsparcia, a cena powoli zmierza w kierunku ponownego re-testu grudniowych dołków tuż nad 3100 dolarów:

bitcoin 29.01.2019
Kurs Bitcoin wybija konsolidację i powoli się osuwa. Źródło: Tradingview.com

Według części analityków wspomniane minima mają być jedynie chwilowym przystankiem przed dalszą deprecjacją BTC. Zespół ekonomistów JP Morgan jest przekonany, że cena najstarszej z kryptowalut osunie się do 1260 dolarów. “Nawet w skrajnych scenariuszach, takich jak recesja czy kryzysy finansowe, istnieją bardziej płynne i mniej skomplikowane instrumenty do zawierania transakcji, inwestowania i zabezpieczania [niż kryptowaluty]” – zauważają analitycy JP Morgan.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Słaba koniunktura BTC odbija się na altcoinach

Spadki Bitcoina odbijają się negatywnie na szerokim rynku, na którym Bitcoin SV traci niemal 10%, Bitcoin Cash około 9%, a Ethereum i Ripple kolejno 8% i 6%:

mapa krypto
Źródło: Coin360.com

W efekcie BSV przebija minima grudniowe i schodzi do poziomów obserwowanych w trakcie silnej zmienności tuż po listopadowym hard forku. Według danych coinpaprika.com sytuacja na pozostałych altach również nie jest ciekawa i cała czołówka traci od kilku do kilkunastu procent.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here