Naga MarketsPomimo tego, że bitcoin stał się pewnym standardem monetarnym i środkiem do przechowywania wartości, szef Dallas Mavericks, Mark Cuban, postrzega go bardziej jako cyfrową wersję złota niż walutę i nie jest jego fanem. W jego ocenie nieograniczona podaż dogecoina sprawia, że sprawdza się znacznie lepiej jako środek wymiany. Kurs DOGE/USD oscyluje we wtorek w okolicach poziomu 0,33 USD.

  • Ponad 5,2 miliarda monet DOGE jest tworzonych rocznie, co zwiększa jego dostępność i użyteczność
  • Bitcoin jest zbyt skoncentrowany w portfelach niewielkiej liczby wielorybów, które trzymają go przez długi czas, co utrudnia osiągnięcie pełnej decentralizacji
  • 65% wszystkich dogecoinów jest przechowywanych w zaledwie 98 portfelach na całym świecie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Mark Cuban: Dogecoin bardziej zdecentralizowany od bitcoina

W niedawno opublikowanym artykule w CNBC Mark Cuban oświadczył, że „dogecoin jest najsilniejszą kryptowalutą jako środek wymiany”. Wypowiedź wzbudziła duże zainteresowanie fanów zarówno bitcoina jak i dogecoina.Przy ponad 5,2 miliarda monet DOGE wybijanych rocznie, Cuban stwierdził, że nowe monety nigdy nie przestaną być tworzone, co stawia dogecoina nad bitcoinem pod względem użyteczności. Całkowita podaż bitcoina jest ograniczona do 21 000 000, więc niedobór działa na jej korzyść tylko pod kątem magazynu wartości, jednak BTC zawsze będzie miał problem stać się walutą.

W ocenie Cubana fakt, że bitcoin jest zbyt skoncentrowany w portfelach niewielkiej liczby wielorybów, które trzymają go przez długi czas, utrudnia osiągnięcie pełnej decentralizacji.

Na BTC masz zbyt dużą koncentrację bogactwa w portfelach wielorybów. Mogą działać jak bank centralny kontrolujący, jak i gdzie BTC jest dostępny i tworzyć deflację/inflację poprzez to, ile kupują, ile wydają, ile płacą i na co je wydają – podkreślił Cuban.

Jeden z użytkowników Twittera próbował wypunktować Cubana twierdząc, że kryptowaluta żart również ma ten sam problem z około 28% całkowitej podaży posiadanej przez jedną osobę.

65% wszystkich dogecoinów jest przechowywanych w zaledwie 98 portfelach na całym świecie. Pojedynczy portfel ma 28% wszystkich DOGE, 5 portfeli kontroluje 40% całej podaży. Te 100 osób kontroluje cały rynek dogecoina o wartości 40 miliardów dolarów. Lubię doge, ale jest wysoce ryzykowany – napisał.

Mark szybko odpowiedział, wskazując, że stopa inflacji DOGE to rekompensuje. Jego zdaniem stale tworząca się nowa podaż DOGE jest dystrybuowana, co stawia go na wyższej pozycji w porównaniu z bitcoinem pod względem pełnienia funkcji zdecentralizowanej waluty.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dogecoin (DOGE) osiąga najwyższy poziom od 10 tygodni

Po tym, jak stał się workiem treningowym na rynku kryptowalut podczas ogromnego załamania w drugim kwartale, dogecoin wreszcie wykazuje pewne oznaki ożywienia. Zyskując na fali ostatniego tweeta Elona Muska, DOGE wzrósł do 0,35 USD, najwyższego poziomu od 7 czerwca. Przebicie sierpniowego maksimum 0,3527 USD otworzyłoby drogę w kierunku czerwcowego szczytu 0,4450 USD.

Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona norweska | cd projekt akcje notowania | amrest akcje kupno | gielda komentarze | notowania biomed | wykres kursu bitcoina | kurs benefit |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here