Naga MarketsBitcoin konsoliduje przy 9 tys. USD. TRON, OKB i Binance Coin liderami spadkówNajstarsza kryptowalutowa, Bitcoin, we wtorek zyskiwała 1,7%, a w środę umacnia się o 0,2% i utrzymuje nad poziomem 9 tysięcy dolarów przy wyraźnie ograniczonej zmienności. W gronie 20 największych altcoinów dominują spadki, jednak ich zasięg nie przekracza kilku procent w przypadku najsilniej tracących, tokenów sieci TRON i OKB.

  • Kurs BTC konsoliduje na wysokości lokalnych maksimów, zatrzymując wzrosty przy 9 tysiącach dolarów
  • Rynek kryptowalut z niecierpliwością czeka na halving w sieci Bitcoin
  • Środa to kolejny dzień bez wyraźniejszej zmienności, a kapitalizacja rynkowa delikatnie osuwa się do 252 miliardów dolarów

Bitcoin rósł w kwietniu o 35%, maj jak na razie dokłada 5%

Chociaż od 29 kwietnia na wykresie Bitcoina dzieje się niewiele i kryptowaluta konsoliduje w okolicach 9 tys. dolarów, to aprecjacja z końcówki ubiegłego miesiąca była niezwykle ważna. Dzięki niej miesięczna stopa zwrotu z inwestycji w BTC wyniosła w czwartym miesiącu roku niemal 35%. Jak na razie w trakcie bieżącego miesiąca Bitcoin dokłada do zestawienia kolejne 5% i znosi zdecydowaną większość spadków z lutego oraz marca.

Od strony technicznej Bitcoin jest obecnie zamknięty w wąskim kanale zmienności, jednak główne poziomy wsparcia i oporu wyznaczają kolejno strefa 7800 dolarów (minima ze stycznia bieżącego roku) oraz strefa 9600 dolarów (dołki z połowy lutego).

Bitcoin konsoliduje przy ograniczonej zmienności oraz niskich obrotach. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin konsoliduje przy ograniczonej zmienności oraz niskich obrotach. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny: TRON i OKB liderami deprecjacji

Chociaż na rynku altcoinów dominuje kolor czerwony, to podobnie jak w przypadku BTC zmienność jest mocno ograniczona. Liderami deprecjacji jest tracący 3,45% token TRX (TRON), a w jego ślady idą OKB (-2,53%) oraz Binance Coin (-2,06%). Drugi pod względem wielkości Ethere osuwa się o 1,27%, a trzeci w zestawieniu XRP traci niespełna 1%.

Kolor czerwony zdominował rynek kryptowalut. Źródło: Coin360.com
Kolor czerwony zdominował rynek kryptowalut. Źródło: Coin360.com

Jak widać na powyższej mapie cieplnej, również na szerokim rynku kryptowalut spadki są w środę tematem przewodnim. Deprecjacja jest realizowana w momencie kiedy na rynku amerykańskich akcji widać trzeci dzień wzrostów. W środę indeks S&P 500 (futures) rośnie o niecałe 0,6%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPBDI z grupy Erbudu ma umowy na budowę elektrowni PV za 37,2 mln zł netto
Następny artykułAplisens zarekomendował wypłatę 0,25 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here