Naga MarketsKurs kryptowalut Ethereum ETH Litecoin LTC Bitcoin BTCNotowania Bitcoina poruszają się w wąskiej konsolidacji od niemal dwóch tygodni, wpływając również na stabilizację kursów najpopularniejszych altcoinów. W efekcie Ethereum i Litecoin również poruszają się w miejscu, uporczywie testując wielomiesięczne minima. Czy ostatn tydzień sierpnia może przynieść wyraźniejsze zmiany?


Bitcoin między młotem i kowadłem. Co zrobi kurs BTC?

Notowania BTC są blokowane nieprzerwanie od 14 sierpnia przez okrągły poziom 10 tysięcy dolarów, który jest uporczywie testowany, podaż nie potrafi jednak zepchnąć ceny na niższe poziomy. Z kolei strefa oporu znajduje się niemal 1000 dolarów wyżej pod okrągłym pułapem 11 tysięcy dolarów, którego okolice ostatni raz były testowane w połowie bieżącego miesiąca.

BTCUSD kurs Bitcoina
Bitcoin znalazł silne wsparcie na pułapie 10 tys. USD. Kurs BTCUSD D1

Jeżeli kurs Bitcoina spadłby poniżej 10 tys. dolarów, wtedy otwiera sobie drogę do testu okolic 9 tys. dolarów, gdzie przebiegają jednocześnie lipcowe dołki. Pokonanie lokalnego oporu pozwoliłoby natomiast pownonie przetestować maksima z sierpnia, które wypadają powyżej 12,25 tys. dolarów.

Więcej o obecnej sytuacji rynku krytpowalutowego oraz o najważniejszych wydarzeniach weekendu związanych z notowaniami cyfrowych aktywów w porannym programie Crypto Flash, prowadzonym przez Tomasza Rozmusa na antenie Comparic24.tv:

Ethereum, Litecoin i pozostałę altcoiny również w konsolidacji

Stagnacja rynku Bitcoina powoduje, że brak zmienności zawitał również na altcoiny. W skali minionego tygodnia wartość Litecoina zmieniała się prospadkowo o niespełna 3%, a Ethereum tracił 2,5%. Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta porusza się od dwóch tygodni w okolicy majowych minimów, testując poziom 180 dolarów, korzystając jednocześnie z oporu na wysokości 200 dolarów.

Kurs LTC również testuje dołki z maja na 72 dolarów, ustanawiając opór na minimach majowych wypadających w okolicy 76 dolarów. W efekcie ruch boczny w przypadku Litecoina jest niezwykle wąski i jego ewentualne wybicie dołem otwiera drogę do poziomu 64 dolarów obserwowanego ostatni raz w kwietniu. Gdyby doszło natomiast do wybicia górą, wtedy LTC ponownie zwiększa swoje potencjalne szanse na powrót do 100 dolarów, poziomu testowanego ostatni raz w pierwszej części miesiąca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here