Naga MarketsBitcoin konsoliduje, a traderzy opcyjni akumulują długie pozycje na BTCW środę Bitcoin kolejny dzień z rzędu porusza się w bardzo wąskim i niemal całkowicie pozbawionym zmienności kanale, utrzymując w okolicach poziomu 9700 dolarów. Pomimo tej konsolidacji, traderzy na rynku opcji wykazują silnie bycze tendencje oraz akumulują długie pozycje (long) zakładające wzrost ceny Bitcoina w przyszłych tygodniach oraz miesiącach. Chociaż w dłuższym terminie powinno to pomóc pokonać psychologiczną barierę 10 tys. dolarów, to w krótkim może doprowadzić do silniejszej korekty spadkowej.

  • Bitcoin od 3 czerwca porusza się praktycznie w tym samym miejscu
  • W zeszłym tygodniu zmienność była trzykrotnie mniejsza niż przez większość maja
  • Traderzy opcyjni na giełdzie CME akumulują długie pozycje, których wartość jest największa od początku roku

Bitcoin skazany na dalsze wzrosty? Tak twierdzą przynajmniej duzi gracze instytucjonalni

Na wykresie technicznym notowania Bitcoina poruszają się w wyraźnej konsolidacji pomiędzy poziomami 9400 oraz 10 000 dolarów, a w ostatnich dniach są przyklejone głównie do okolic 9700 dolarów. Chociaż słabnący wolumen może nieść ze sobą ryzyko nagłego, krótkoterminowego osunięcia, to na rynku opcji prowadzonym przez CME widać akumulację longów.

Jest to jasnym sygnałem, że profesjonalni traderzy, duże instytucje oraz fundusze lewarowane pozycjonują się pod przyszłą aprecjację Bitcoina. Jak widać na poniższym wykresie opcje call (long) całkowicie zdominowały opcje put (short) i przekraczają obecnie liczbę 5 tysięcy kontraktów, która jest największa od początku roku:

Opcje call vs put na giełdzie CME, kontrakty Bitcoinowe. Źródło: CME

Traderów opcyjnych najwyraźniej nie przejmuje fakt, że spora liczba pozycji długich na rynku spot została złapana w niedźwiedzią pułapkę w okolicach poziomu 10 tysięcy dolarów, co razem ze wspomnianym słabnącym obrotem może stać się katalizatorem dla krótkoterminowej, jednak głębszej deprecjacji.

Bitcoina z jednej strony blokuje poziom 10 tys. dolarów, z drugiej nachylona wzrostowo 50 EMA oraz linia trendu prowadzona od dołków z maja. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Rynek kryptowalut z przewagą wzrostów w połowie tygodnia

W trakcie środowego handlu (10 czerwca) w gronie 20 największych kryptowalut przeważa kolor zielony. Liderem wzrostów w ujęciu ostatniej doby są Crypto.com oraz Bitcoin SV rosnące kolejno o 4% oraz 2,2%. W ślad za BSV podąża również Bitcoin Cash (BCH) zyskujący 1,4%.

Po stronie spadkowiczów wyróżnia się jedynie Cardano (ADA) tracąc niespełna 4%. W przypadku pozostałych tracących tokenów deprecjacja nie przekracza jednego procenta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZWZ Quercus TFI zdecydowło o przeznaczenie zysku na sfinansowanie buy-backu
Następny artykułAgora sprzedała Domiporta.pl spółce Auto Centrum z Krosna
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here