Naga MarketsBitcoinNotowania najstarszej z kryptowalut od ubiegłego tygodnia nie potrafią poradzić sobie z poziomem 8800 dolarów, który skutecznie próbuje próby silniejszych wzrostów. W efekcie kurs BTC konsoliduje pod poziomem oraz nad maksimami z pierwszej połowy maja wyznaczanymi 400 dolarów niżej. W którym kierunku ruszyć może obecnie Bitcoin? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash.


Bitcoin wyhamowuje po bardzo zmiennym maju

Na przestrzeni samego maja kurs Bitcoina wzrastał o 70%, przekładając się również na aprecjację całego rynku altcoinów. Ostatnie dni miesiąca przynoszą wyhamowanie na rocznych maksimach i chwilową stagnację ceny. W tym momencie wybicie lokalnego oporu na 8800 otworzyłoby drogę do ważnego poziomu w okolicach 10 tysięcy dolarów, natomiast wybicie dołem ma przed sobą szereg lokalnych poziomów wsparć. Najistotniejszym z nich wydaje się być strefa 7 tysięcy dolarów.

Bitcoin kurs BTC 30 maja
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC D1

Pomimo chwilowej konsolidacji Bitcoin w skali tygodnia nadal zwiększa swoją wartość o 14%. W czołówce największych altcoinów żaden z tokenów nie generował w przeciągu ostatnich 7 dni mniejszej stopy zwrotu niż dwucyfrowa. Liderem pozostają IOTA (41%), EOS (37%) oraz Litecoin (35%). Drugi pod względem kapitalizacji token sieci Ethereum zarabiał natomiast 18%.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń ze świata kryptowalut oraz omówienie sytuacji technicznej Bitcoina można znaleźć w porannym przeglądzie rynku Comparic24.tv:

  • Analiza techniczna kontraktów terminowych BTC
  • BitBond – czy pierwsze legalne STO w Niemczech ma szanse na przetrwanie?
  • Korea Południowa reaguje na wzrosty Bitcoina
  • BitPay – wielkie firmy zaczynają interesować się kryptowalutami


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin zyska dzięki dużym przedsiębiorstwom, twierdzi CCO BitPay

Sonny Singh reprezentujący procesora płatności kryptowalutowych, przedsiębiorstwa BitPay, jest zdania, że Bitcoin w kolejnych miesiącach powinien dynamicznie zyskiwać na wartości. W wywiadzie dla Bloomberga tłumaczy, że powodem wzrostów będzie adopcja technologii przez duże przedsiębiorstwa oraz popularne marki, pomagające zwiększać świadomość kryptowalutową wśród ludzi.

“Zaczynasz dostrzegać, że te waluty mają prawdziwe przypadki użycia na całym świecie, a to sprawia, że ludzie są teraz naprawdę podekscytowani, ponieważ mogą zobaczyć światło na końcu tunelu dla realnego zastosowania Bitcoina i innych kryptowalut” – komentował Singh w rozmowie z Bloombergiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here