Naga Marketskreml rosja moskwaFederalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), czyli następca KGB, uzgodniła z Centralnym Bankiem Rosji, że kryptowaluty nie powinny być dozwolone jako środki płatnicze na terytorium Rosji. Czy to koniec rynku krypto w tym kraju?


Centralny Bank Rosji i FSB idą na kompromis

Przed wiadomością o osiągnięciu konsensusu FSB nie była pewna czy jest możliwe aby doszło do wprowadzenia zakazu stosowania kryptowalut takich jak np. Bitcoin jako środek płatności. Oba departamenty od dłuższego czasu spierały się o to, jak regulować waluty cyfrowe. Podczas gdy Bank Rosji był stanowczy, że wszystko, co związane z kryptowalutami powinno być zakazane, FSB była otwarta na legalizację i chciała wprowadzić regulacje, które sprzyjałyby właścicielom coinów.Jak wynika z wiadomości opublikowanych na portalu Baza, obie agencje wreszcie doszły do kompromisu. Mają o tym świadczyć informacje zawarte w liście wicepremiera Dmitrija Czernyszenki, który został wysłany do prezydenta Władimira Putina. Po spotkaniu zapadła decyzja o wprowadzeniu zakazu wydawania i wykorzystywania kryptowalut jako środka płatniczego. Od teraz Bitcoin nie jest uważany za prawny środek płatniczy w Rosji.

Zobacz także: Szwecja będzie pierwszym krajem, który zrezygnuje z gotówki? Nadchodzi e-Korona

W tym samym piśmie Czernyszenko powiedział, że FSB nalegała, aby niektóre z jego propozycji dotyczących kryptowalut zostały włączone do rosyjskiego projektu ustawy o cyfrowych aktywach finansowych, który prawdopodobnie przejdzie przez parlament wiosną tego roku.

Niektóre z propozycji FSB sugerują, że wymiana krypto walut na ruble i inne waluty fiat powinna odbywać się tylko za pośrednictwem specjalnych pośredników. W ten sposób Rosjanie nie mogliby nic kupić za swoje kryptofaktowe fundusze, ale mogliby wymienić je na fiaty – ruble.

Koniec z anonimowością, FSB chce prześwietlić wszystkich właścicieli kryptowalut

Nawet jeśli obywatel Rosji posiada Bitcoina i nie używa go w żaden sposób, będzie musiał przejść przez procedurę identyfikacji przeprowadzoną przez wyspecjalizowanych operatorów. Za nieprzestrzeganie przygotowywanej ustawy, FSB chce nałożyć odpowiedzialność administracyjną, a nawet karną.

Podczas gdy FSB i Bank Rosji osiągnęły porozumienie w sprawie sposobu regulacji rynku krypto, oba departamenty nie chcą samodzielnie wpływać na proces regulacji. Jak dotąd bank centralny nie odpowiedział na propozycję FSB.

Zobacz także: Spadek ceny BTC poniżej 9 tys USD może pogrążyć 1,17 mln posiadaczy BitcoinaJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here