Naga MarketsBitcoin kończy korektę? BTC/PLN musi pokonać istotną strefę oporuPo ustanowieniu nowych kilkumiesięcznych dołków i zatrzymaniu spadków w okolicach 120 tys. zł, bitcoin nie próbuje ponownie atakować lokalnych minimów i w trakcie środowej sesji testuje poziom 150 tys. zł. Sebastian Seliga będący analitykiem giełdy kryptowalutowej BitBay doszukuje się końca korekty, jednocześnie podkreślając jednak, że jej potwierdzeniem będzie wybicie poziomu 162,5 tys. zł. W tym miejscu BTC/PLN rysował dołki na początku marca, a poziom pokrywa się również z średnią ruchomą z 200 ostatnich sesji.

  • Bitcoin rośnie w środę o niemal 6% i testuje poziom 150 tys. zł
  • BTC/PLN prezentuje oznaki zakończenia korekty spadkowej, potwierdzeniem tego będzie jednak wybicie strefy 160-162,5 tys. zł
  • W tym samym czasie dynamicznie rośnie również ether (ETH/PLN) zyskując 8,5% i testując poziom 10,7 tys. zł

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zakończył korektę ABC. Czas na odbicie BTC/PLN?

Notowania bitcoina realizowały korektę spadkową ABC, o której Sebastian Seliga wspominał już kilka tygodni temu, a obecnie rynek stara się odbijać od kilkumiesięcznych dołków. Potwierdzeniem tego odbicia ma być pokonanie strefy 162,5 tys. zł:

– Kurs BTC/PLN nie wykonał nowego dołka od 19 maja 2021, a zaangażowanie strony popytowej może wskazywać na zakończenie korekty spadkowej i powrót do kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. Pierwszą przeszkodą w drodze do realizacji tego scenariusza jest opór techniczny zlokalizowany na poziomie 162 532 PLN. Dynamiczne wybicie tego poziomu oporu będzie pierwszym sygnałem potwierdzającym możliwość dalszych długoterminowych wzrostów na rynku Bitcoina – komentuje Sebastian Seliga z BitBay.

Bitcoin na wykresie dziennym z zaznaczonym ważnym oporem. Źródło: YouTube

Analityk giełdy BitBay sugeruje, że długie dolne cienie na wysokości lokalnych dołków pokazują silniejsza reakcję strony popytowej na niższe poziomy cenowe, co może być dobrym prognostykiem przed obiciem BTC/PLN:

Mówiąc krótko byki kupują dołki i starają się cenę wypchnąć jak najwyżej. Pytanie tylko, jak długo uda im się utrzymać siłę i czy do końca tygodnia podejdą w okolice ważnego oporu – zauważa Seliga.

Seliga zwraca również uwagę na układ wskaźnika RSI mierzącego relatywną siłę rynku. Ten co prawda odbija ze strefy ekstremalnego wyprzedania, nadal porusza się jednak poniżej wartości 50 pkt. (neutralnej), co sugeruje utrzymująca się przewagę niedźwiedzi i niekorzystne warunki dla kupujących.

Nie ma Cię na BitBay? Załóż darmowe konto i zacznij inwestować jeszcze dzisiaj! Link do rejestracji: https://auth.bitbay.net/register

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here