Naga MarketsOpcje Binarne - strategia One Touch - zagrania 8 sierpnia 2013Raport opublikowany 4 grudnia przez operatora bitcoinowego funduszu Grayscale sugeruje, że 43% inwestorów zainteresowanych kryptowalutami to kobiety. Bitcoin zyskał w oczach płci pięknej?

W badaniu wzięło udział 1100 amerykańskich inwestorów w wieku od 25 do 64 lat. Ankieta była zaś przeprowadzana w okresie między 28 marca a 3 kwietnia 2019 r. Wszyscy respondenci byli zaangażowani w różne inwestycje i posiadali co najmniej 10 000 USD w aktywach inwestycyjnych.

Bitcoin nie jest tak zdominowany przez mężczyzn, jak się uważa?

Jak wskazuje raport, kryptowaluty są uważane za przestrzeń dedykowaną głównie mężczyznom. Ponadto GoogleAnalytics sugeruje, że ponad 90% zaangażowanej w BTC społeczności stanowią mężczyźni. Tyle że dane ujawnione w nowym badaniu kwestionują powyższe. Raport zauważa, że w sieci w debatach dot. kryptowlauty bitcoin biorą udział “głównie inwestorzy płci męskiej, ale jednak dane wskazują, że kobiety również interesują się bitcoinami”.

Aż 56,2% kobiet i 56,4% mężczyzn dostrzega znaczne możliwości wzrostu w przestrzeni walut cyfrowych. Ponadto 49,8% kobiet uważa, że ​​ograniczona podaż bitcoina może podnieść popyt i cenę kryptowaluty, podobnie myśli 49,9% mężczyzn.

Co więcej, 47% kobiet, w porównaniu z zaledwie 39% mężczyzn, uważa, że ​​nadszedł czas, aby kupować bitcoiny, ponieważ wierzą, że cena zacznie już rosnąć. Co ciekawe, 63% kobiet w porównaniu z 56% mężczyzn zgodziło się z tym, że możliwość zakupu tylko niewielkiej części BTC jest opłacalna.

Kobiety bardziej niż mężczyźni unikają ryzyka?

Raport stwierdza także, że kobiety postrzegają inwestycje raczej jako sposób na ochronę siebie i swoich rodzin niż jako sposób na wzbogacenie się. Na przykład 60% kobiet przywiązywało większą wagę do bezpieczeństwa finansowego niż budowania bogactwa, podczas gdy tylko 48% mężczyzn podzielało ten pogląd.

Co więcej, kobiety częściej oceniają siebie jako osoby mniej skłonne do inwestowania niż mężczyźni. 44% kobiet i 22% mężczyzn twierdzi, że nie czuje się pewnie w inwestowaniu.

Jednocześnie dziś to kobiety bardziej pesymistyczne patrzą na gospodarkę USA – tylko 46% spodziewa się jej dalszego rozwoju. Tak samo uważa 57% mężczyzn. Podobny kontrast można zaobserwować, analizując ich poglądy na temat globalnej gospodarki – tylko 36% kobiet spodziewa się pozytywnych zmian w porównaniu z 43% mężczyzn. Jak zareaguje na to bitcoin? Odpowiedź poznamy wkrótce…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here