Naga MarketsBitcoinW ostatnim wywiadzie Dan Morehead, CEO Pantera Capital, ujawnił swoje przemyślenia na temat kryptowaluty bitcoin i jej przyszłości oraz wpływu na rynek. Nie obyło się bez kwestii związanych z ceną.

Morehead zaczął od stwierdzenia, że ​​dość wcześnie dowiedział się o bitcoinie. W tym okresie nie było zbyt dużo źródeł, które pozwalały mu jednak na edukację w tej kwestii.

Bitcoin a rewolucja

Dziś Dan uważa, że ​​blockchain, fundament BTC, jest technologią, która może wpływać na co najmniej 50 różnych branż. Wymienił kilka przykładów, takich jak transgraniczny przepływ pieniędzy, płatności elektroniczne, przekazy pieniężne czy weryfikacja tożsamości. Na razie ta technologia jest jednak jego zdaniem wciąż młoda.

Zapytany o to, czego oczekuje od bitcoina jako waluty, wskazał, że na Ziemi jest już 200 walut, a BTC jest jedynie 201. Istnieje jednak ogromne zapotrzebowanie na globalną walutę, ponieważ wiele krajów mogłoby na niej bardzo skorzystać.

Jak twierdzi, bitcoin ma być używany przez zwykłych ludzi, co wzbudza niepokój międzynarodowej finansjery. Podkreśla jednak, że proces adopcji BTC będzie trudny do zatrzymania, bowiem młode pokolenie zaczyna traktować kryptowaluty jako swego rodzaju normę.

Przyszłość kryptowaluty

Co może ucieszyć entuzjastów BTC, założyciel Pantera Capital uważa, że ​​bitcoin jest dziś na rynku czymś na miarę killer app. Przekształca bowiem przemysł finansowy, nigdy nie został podrobiony, zhakowany lub w jakikolwiek istotny sposób zaatakowany.

Co ważne z perspektywy ceny, Morehead twierdzi, że wycena rynku bitcoina może wzrosnąć do 7 bilionów dolarów. On sam uważa BTC za coś więcej, niż tylko aktywo do spekulacji. Kryptowaluta już udowodniła, że świetnie nadaje się do płatności międzynarodowych, co ma ogromne znaczenie dla tych, którzy nie żyją w nowoczesnych gospodarkach. Innymi słowy, BTC jest walutą dla krajów rozwijających się. Jednym z przykładów powyższego jest Afryka, gdzie BTC jest niezwykle przydatny i konkurencyjny względem banków.

Przed rynkiem stoją jednak też wyzwania. Przykładowo, skalowalność nadal stanowi problem dla branży kryptowalut, ale Morehead zauważa, że ​​poczyniono znaczne postępy i w tej dziedzinie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here