Naga Marketsbitcoin płonie
Kurs BTC “płonie” we wtorek, zyskując najsilniej od wielu miesięcy

Nadal konsolidacja, jednak ponownie zbliżająca się w kierunku tegorocznych maksimów. Bitcoin w czwartek testuje poziom 5300 dolarów i zyskuje niemal 1,5% w przeciągu doby. Kurs BTC oczywiście korzystnie wpływa również na szeroki rynek altcoinów, na którym najlepiej (w gronie czołowych aktywów) radzi sobie korygujący Bitcoin SV oraz Ripple.


Kurs BTC czeka na bycze przecięcie średnich? Bitcoin nadal porusza się w potrzasku

Niezależnie od tego jak zachowuje się cena Bitcoina pomiędzy poziomem 5 tysięcy dolarów, a 5350 dolarów (maksima z 3 kwietnia), dopóki wspomniana strefa nie zostanie trwale wybita, ciężko mówić o silniejszych ruchach najstarszej z kryptowalut. Warto przypomnieć, że kurs BTC przesuwał się w wąskiej konsolidacji przez ostatnie cztery miesiące, niespodziewanie dynamicznie wybijając trzy tygodnie temu. Co prawda zakres zmienności obecnego ruchu bocznego jest zdecydowanie węższy, może jednak upłynąć sporo sesji, zanim ten zostanie ostatecznie pokonany.

Bitcoin zyskuje w czwartek 3. sesję z rzędu, nadal jednak porusza się w konsolidacji. Kurs BTC D1, Tradingview
Bitcoin zyskuje w czwartek 3. sesję z rzędu, nadal jednak porusza się w konsolidacji. Kurs BTC D1, Tradingview

Część analityków zwraca jednak uwagę na zbliżające się do siebie coraz wyraźniej średnie ruchome – szybszą 50 EMA oraz wolniejszą 200 EMA. Jeżeli szybsza (niebieska) przecina wolniejszą (czerwoną) od dołu, dla rynku jest to potencjalny sygnał odwrócenia tendencji spadkowej i przyspieszenia wzrostów. Ostatni raz średnie przecinały się w maju 2018 roku generując sygnał sprzedażowy, który w przeciągu półtorej miesiąca zepchnął cenę BTC o 35%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Szeroki rynek altcoinów również reaguje pozytywnie, najwięcej zyskuje Bitcoin SV

Kolejny dzień umocnień BTC przekłada się również na aprecjację szerokiego rynku kryptowalut. W związku z tym korektę po dynamicznych spadkach pogłębia Bitcoin SV (+8,5%), dobrze radzi sobie również Ripple (+5,5%) oraz Binance Coin (+4,7%), który w skali całego tygodnia umacnia się o ponad 16%:

bitcoin kryptowaluty
Źródło: Coinpaprika.com

Chociaż do szczytów z przełomu 2017 i 2018 nadal bardzo daleko, to o swoim prognozach przypominał w tym tygodniu John McAfee. Ekscentryczny miliarder, który ma rzekomo zjeść swoje genitalia jeżeli Bitcoin nie przekroczy progu 1 miliona dolarów do końca 2020 roku stwierdzał, że: „Jest matematycznie niemożliwe, żeby Bitcoin kosztował mniej niż milion dolarów do końca 2020 roku. Bitcoin to nie akcje, nie można więc stosować paradygmatów rynku akcyjnego i oczekiwać odpowiedzi”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here