Naga MarketsBitcoin już po 49 tys. dol. Kurs BTC ustanawia nowe maksima (znowu)Kolejny dzień, kolejna rekordowa wycena bitcoina. Najstarsza kryptowaluta w przeciągu tego tygodnia tylko w środę nie ustanawiała nowych, historycznych maksimów (ATH). Po czwartkowym wzroście o niemal 7%, kurs BTC rósł o kolejne kilka punktów procentowych również w piątek testując równy poziom 49 tys. dol. W momencie publikacji tego artykułu najstarsza kryptowaluta jednak nieznacznie koryguje i traci do dolara 1,4% kosztując 47,3 tys. dol.

  • W przeciągu ostatnich 24 godzin najsilniej rosną kryptowaluty z ogona czołowej dwudziestki cyfrowych aktywów: TRON dodaje do swojej wartości 17,5%, a Monero 16,2%.
  • Dobrze radzi sobie również XRP rosnąc o 12% i testując poziom 0,57 dol.
  • Na rynku przed weekendem dominują byki, a łączna wartość całego ekosystemu zwiększa się o ponad 4% i wynosi 1,4 bln dol.

Bitcoin znowu to zrobił: kurs BTC w piątek testuje poziom 49 tys. dol. i ustanawia nowe ATH

Drugi tydzień lutego niezaprzeczalnie obfituje w szereg bardzo dobrych dla bitcoina informacji, które powodują, że detaliczni oraz instytucjonalni inwestorzy patrzą na niego coraz przychylniej. Spowodowało to, że niemal każdego dnia kurs BTC ustanawiał nowe rekordy. Wystarczy zauważyć, że jeszcze w poniedziałek cena otwierała się przy poziomie 39 tys. dol., a w piąte testuje poziom 49 tys. dol. rosnąc o ponad 26%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin z nowym ATH na wysokości poziomu 49 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Poniżej zgromadzono w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje, które zdaniem ekspertów miały bezpośredni wpływ na umocnienie się bitcoina

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Jak widać, lista jest dosyć długa i zdaniem ekspertów świadczy o dynamicznie rosnącej instytucjonalnej adopcji kryptowalut przez dużych graczy rynkowych. A aktywność posiadających bitcoiny w swoich portfelach sugeruje, że Ci liczą w dalsze umocnienie BTC.

Jak poinformował Whale Alert na Twitterze, anonimowy użytkownik przeniósł w czwartek 2292 BTC z giełdy Coinbase do nieznanego portfela. Całkowita wartość transakcji wyniosła aż 110 mln USD. Profil śledzi aktywność „wielorybów” czyli dużych posiadaczy bitcoina i sugeruje, że przenoszenie funduszy do zewnętrznych portfeli sugeruje chęć zabezpieczenia większych środków w oczekiwaniu na długoterminowe wzrosty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here