Naga MarketsBitcoin już po 14,5 tys. dol. Kurs BTC pogłębia 2-letnie maksimaPo środowym wybiciu poziomu 14 tysięcy dolarów i zamknięciu powyżej, Bitcoin w czwartek rośnie o kolejne 2% (300 dolarów) i testuje poziom 14,5 tysięcy dolarów, pogłębiając niemal dwuletnie maksima (poziomy ze stycznia 2018 roku). Umocnienie jest odpowiedzią między innymi na silny rajd Wall Street i indeksu S&P 500 w obliczu cały czas nierozstrzygniętych wyborów w Stanach Zjednoczonych.

  • S&P 500 w środę rósł o ponad 2%, zamykając najsilniejszy dzień powyborczy od lat 30-tych ubiegłego wieku
  • Bitcoin, okresowo silnie skorelowany z silnym Wall Street i wykorzystujący słabość dolara, rośnie w efekcie kolejną sesję z rzędu i pogłębia tegoroczne szczyty
  • Euforia rozlewa się również na rynek altcoinów, gdzie ETH oraz LTC zyskują około 5%

Bitcoin w górę razem z S&P 500, a Joe Biden o włos od wygranej?

W momencie publikacji artykułu Joe Biden ma zapewnionych 264 głosy elektorskie wobec 214 głosów przypadających na Donalda Trumpa. Aby zdobyć fotel prezydenta niezbędne jest uzyskanie 270 głosów elektorskich wśród przedstawicieli wszystkich amerykańskich stanów.

Amerykańska giełda zbliżające się rozstrzygnięcie walki o fotel prezydencki odebrała z dużym optymizmem i rosła o 2,2% w środę (S&P 500), co jest najsilniejszym wzrostem w dzień powyborczy od 1932 roku. Traci na tym dolar, który pomimo początkowych wzrostów 4 listopada, oddawał pod koniec dnia zdecydowaną ich większość, a w czwartek skromnie traci.

Wszystko to sprawia, że Bitcoin niemal od początku tygodnia może liczyć na wsparcie popytu i rośnie w czwartek o 2,2%, dodając do swojej wartości ponad 300 dolarów i ustanawiając nowego tegoroczne maksima powyżej poziomu 14,5 tys. dol. Ostatni raz BTC był tak drogi na początku stycznia 2018 roku.

Bitcoin z nowym rekordem w 2020 roku. Źródło: Tradingview.com

Na rynku futures kurs BTC również dynamicznie się umacnia, dodając w czwartek ponad 3% do swojej wartości i rysując maksima na poziomie 14,67 tys. dol.

ETH i LTC w górę razem z Bitcoinem. Ether korzysta ze startu protokołu ETH 2.0

Umocnienie Bitcoina i wspięcie się na tegoroczne maksima spowodowało, że na całym rynku altcoinów dominuje kolor zielony. Łączna kapitalizacja ekosystemu cyfrowych aktywów zwiększa się o ponad 4,5% i wzrasta do 420 miliardów dolarów.

Liderami wzrostów obok Bitcoina są Ether (ETH) oraz Litecoin (LTC) rosnące w przeciągu ostatniej doby o 5,5% oraz 5%. Kryptowalutę sieci Ethereum dodatkowo wzmacnia fakt, że miejsce miał start kontraktu depozytowego ETH 2.0. W efekcie, notowania Etheru powracają nad pułap 400 dolarów i testują dwutygodniowe maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNASDAQ100 zyskał ponad 4,0% w oczekiwaniu na wygraną obecnego kandydata
Następny artykułCD Projekt wraca do formy. Kurs w kierunku 400 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here