Naga MarketsBitcoin w kosmosieWedług JPMorgan Chase & Co. zainteresowanie instytucji kontraktami związanymi z bitcoinami wydaje się rosnąć, a rynek ewidentnie czeka na wprowadzenie opcji na CME Group Inc., co ma nastąpić dziś, 13 stycznia. O sprawie pisze Bloomberg.

Konsorcjum Bakkt, które obejmuje Intercontinental Exchange Inc., spółkę-matkę nowojorskiej giełdy papierów wartościowych, zaczęło oferować opcje już w 2019 r. Na starcie inwestorzy nie wykazali zainteresowania nowym produktem, ale z każdym dniem zaczęło ono rosnąć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin: wzrost zainteresowania

„W ciągu ostatnich kilku dni nastąpił skokowy wzrost aktywności kontraktu futures CME”, zauważył strateg inwestycyjny Nikolas Panigirtzoglou. „Ta niezwykle silna aktywność w ciągu ostatnich kilku dni prawdopodobnie odzwierciedla wysokie oczekiwania uczestników rynku opcji”.

Wprowadzenie nowych kontraktów na bitcoinie budzi jednak kontrowersje. Nie jest do końca jasne, jaki będzie to miało wpływ na cenę. Przypomnijmy, że pękniecie bańki w 2017 r. zbiegło się z wprowadzeniem futures na BTC.

Kryptowaluta osiąga najwyższe poziomy od połowy listopada

Inna sprawa, że dziś bitcoin znowu rośnie na wykresie, ale oczywiście jego cena pozostaje nadal dużo poniżej, niż za 1 BTC płacono po koniec 2017 r., kiedy na wykresie widzieliśmy kwoty ok 20 000 USD. Dziś za bitcoina płaci się zaś “tylko” ponad 8 000 USD.

Inna sprawa, że wejście w przestrzeń kryptowalut inwestorów instytucjonalnych oznacza większą wiarygodność tej nowej klasy aktywów (pomijając malkontenctwo najbardziej konserwatywnych członków społeczności cyfrowych walut i blockchaina).

Do tego dochodzą prace np. JP Morgan dot. misji JPM Coina – cyfrowej waluty banku, która ma służyć do rozliczeń instytucjonalnych. Nie można też zapomnieć o Librze Facebooka, którą to cyfrową walutę możemy ujrzeć na rynku już w tym roku.

Nad własnymi cyfrowymi monetami nie pracują jednak już tylko firmy czy osoby prywatne, ale też kraje. Pomińmy tutaj wenezuelskie Petro, ale już zdigitalizowany juan może mocno namieszać na rynku.

Ten rok może być przełomowy dla BTC. Adopcja instytucjonalna nabiera tempa, a owoce tego zjawiska poznamy najprawdopodobniej w 2021 r., kiedy możemy liczyć na ewentualną bańkę na BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here