Naga Markets

Bitcoin spadł na przestrzeni ostatnich 14. tygodni o ponad 29 tysięcy dolarów. Licząc z kolei od szczytów z listopada ub.r., notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się już o niemal 50 tysięcy dolarów. To też sprawiło, że Bitcoin, który jeszcze niespełna 8. miesięcy temu kosztował 69 tysięcy dolarów, obecnie wart jest zaledwie nieco ponad 19 tysięcy dolarów. Mimo tak sporej wyprzedaży, znany analityk dostrzega, że BTC może jeszcze “znacznie” spaść.

Recesja uderzy w rynek kryptowalut 

Nie od dziś wiadomo, że rynek kryptowalut jest ze sobą bardzo mocno skorelowany i mimo, iż wyróżnić na nim można ponad 20 tysięcy różnego rodzaju tokenów, notowania zdecydowanej większości z nich zależą od wzrostów bądź spadków Bitcoina, którego nazwać można swego rodzaju sternikiem dla altcoinów.Na przestrzeni ostatnich miesięcy dostrzec można także rosnącą korelację rynku kryptowalut z rynkiem akcji, głównie z amerykańskimi indeksami Nasdaq i S&P 500.

To właśnie ta korelacja stanowić ma podstawy przemawiające za dalsza deprecjacją notowań Bitcoina, a co za tym idzie i szerokiego rynku kryptowalut.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Indeks S&P 500 spadł od swojego rekordu wszech czasów o nieco ponad 21 proc., podczas gdy Bitcoin zaliczył spadek aż o 72 proc.

– Jeśli zobaczymy bessę, prawdziwą bessę dla S&P 500 i wejdziemy w recesję, o której osobiście myślę, że już jesteśmy w recesji, wtedy możemy bardzo dobrze zobaczyć spadek S&P 500 o 30%, 40%, jeśli nie 50%. I spójrz, jeśli BTC oscyluje wokół 20 000 $, podczas gdy S&P 500 traci swój rekord wszechczasów tylko o 19%, to co się stanie, jeśli S&P 500 spadnie o 30%, 40% lub 50%? Bitcoin będzie znacznie niżej niż 20 000 USD. Teraz mogę ci to zagwarantować – wskazał Justin Bennett. 

W jego ocenie, spadek S&P 500 o 20 proc. to dopiero “początek bessy”, co sugerować może dalszą wyprzedaż na amerykańskim rynku akcji, a co za tym idzie i rynku kryptowalut.

Autor poleca również:

NED

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn orlen | kęty notowania | dax notowania weekendowe | notowania cd projekt | kurs dolara usd | gpw neuca | notowania asseco | giełda echo investment |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDominacja dolara również w III kwartale. Jen najsłabszą walutą w 2022 r.
Następny artykułRopa naftowa brent odbija do 111 USD za baryłkę. OPEC nie zaskoczył rynku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here