Naga MarketsBitcoin (BTC) dotrze do bariery na poziomie 20 tysięcy dolarów w ciągu dwóch tygodni? Taką prognozę przedstawa Simon Peters, analityk w eToro.

“Jeśli cena Bitcoina utrzyma swoją obecną trajektorię paraboliczną, częściowo podsycaną przez Facebooka w świat kryptoassetów, może osiągnąć najwyższy poziom 20 tysięcy USD w ciągu najbliższych 7-14 dni. To był przybliżony czas na osiągnięcie 20 tysięcy USD w ostatnim czasie, kiedy Bitcoin (BTC) notowany był po 11.800 USD” – powiedział Peters.

50, a może nawet 100 tysięcy USD za BTC jeszcze w tym roku?

“Co ciekawe w tym rajdzie, wydaje się, że nie jest on tak mocno napędzany przez nowych inwestorów detalicznych, jak poprzednie rajdy do rekordowych poziomów. Patrząc na historyczne dane trendów Google, wyszukiwania hasła „Kup Bitcoin” zwykle wpływały na wzrost cen, gdy nowi inwestorzy detaliczni wskakiwali do pociągu. Fakt, że tym razem dane dotyczące trendów nie windowały ceny przy tej okazji sugeruje, że nowy kapitał pochodzi z instytucji, co dobrze wróży na dłuższą metę, ale także pieniądze mogą pochodzić od inwestorów, którzy wcześniej ulokowali swoje środki w takich stablecoinach, jak Tether” – dodał analityk eToro.

Zobacz też: Opera dla iOS teraz z obsługą blockchain

“Czy wzrost jest zrównoważony? Ponieważ liczba pozycji sprzedaży rośnie na rynku, jest możliwe, że wkrótce zobaczymy korektę. Nawet jeśli tak się stanie, Bitcoin nadal pozostaje na dobrej drodze do zamknięcia pierwszej połowy roku na bardzo pozytywnym poziomie. Możliwe, że zobaczymy jak Bitcoin osiąga w tym roku cenę 50 tysięcy, a nawet 100 tysięcy USD – prognozuje Peters.

“Z drugiej strony, coraz częściej handlowane są altcoiny w okolicach istotnych minimów. Jeśli zauważymy wyraźne odwrócenie trendu na Bitcoinie, a cena zacznie korygować, możemy zacząć zauważać, że część Bitcoinów będzie wymieniana na altcoiny oraz i inne stablecoiny.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here