Naga MarketsCena BTC wzrosła na przestrzeni ostatnich dni o ponad 8700 dolarów, co stanowi ponad 21 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego bitcoin znów zapłacić trzeba niemal 50 tysięcy dolarów. Popularny komentator rynku kryptowalut z Twittera o pseudonimie TechDev uważa, że aprecjacja najstarszej z walut wirtualnych będzie kontynuowana. W jego ocenie, cena BTC jest bowiem „zaprojektowana”, by wzrosnąć do 200 tysięcy dolarów.

Bitcoin zmierza w kierunku 200 tysięcy dolarów 

TechDev wskazuje, iż bitcoin zmierza w kierunku drugiego szczytu RSI. W jego ocenie, jest to prawdopodobnie matematycznie „zaprogramowanym” rekordem wszech czasów na poziomie 200 tysięcy dolarów lub jeszcze wyżej.Wskaźnik siły względnej zwany RSI (Relative Strength Index) jest jednym z najpopularniejszych indykatorów używanych przez traderów. Jak sama nazwa wskazuje, RSI dostarcza informacji o sile ruchu ceny na wykresie. 

Wskaźnik porównuje średni zysk i średnią stratę, a także analizuje ile z ostatnich 14-świec było byczych, a ile niedźwiedzich. Analizowany jest również rozmiar każdej świecy. Niska wartość RSI sygnalizuje silny rynek niedźwiedzia. Wysoka wartość wskaźnika to natomiast oznaka silnego rynku byka. 

Mówiąc więc wprost, jest to klasyczny wskaźnik używany do identyfikacji wykupionych i wyprzedanych rynków po określonej cenie. Ekstremalnie wysokie wartości lub ekstremalnie niskie wartości (to znaczy wyższe niż 70 lub niższe niż 30) oznaczają bowiem, że cena jest w strefie wykupienia lub wyprzedania. 

Analiza cykli strukturalnych na oscylatorze RSI sugeruje, iż druga faza tegorocznej hossy dopiero się zaczyna.

TechDev zwraca uwagę, iż tak jak akcja cenowa BTC porusza się w czteroletnich cyklach, tak samo RSI wykazywał wzorce zachowania przez lata.

Źródło: twitter.com/TechDev_52

– Każdy cykl miał dwa szczyty. 2021 teraz zmierza w kierunku swojego drugiego – wyjaśnił TechDev.

invest

W każdym czteroletnim cyklu, RSI osiąga szczyt na poziomie nieco niższym niż poprzednio, co pomaga zidentyfikować szczyt cyklu z niewielkim wyprzedzeniem. Wskaźnik ten nie wskazuje jednak, na jakim poziomie cenowym będzie BTC, gdy wartość indykatora osiągnie wierzchołek.

TechDev uważa jednak, że dane sugerują, iż kolejny szczyt ceny BTC może wynieść 200 tysięcy dolarów, bądź nawet 300 tysięcy dolarów.

– 200-300K #Bitcoin wygląda niemalże jak zaprogramowany – dodał TechDev, obok innego wykresu pokazującego poziomy Fibonacciego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty giełda | kurs euro wykres | cdprojekt akcje opinie | notowania pgnig | kurs dolara australijskiego prognozy 2021 | kurs funta sprzedaż | develia giełda | polenergia akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDAX zbliżył się do kluczowego poziomu 15 000 pkt. Kryzys energetyczny uderza w rynek akcji
Następny artykułBlok po 22 – 4 października 2021: AUD/NZD, Ropa WTI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here