Naga MarketsBitcoin jest zagrożeniem dla branży finansowej, uważa CEO StarlingBitcoin i giełdy kryptowalutowe mogą stanowić niebezpieczeństwo, jak uważa Anne Boden, CEO Starling, brytyjskiego start-upu w branży fintech. Jej zdaniem, środowisko finansowe powinno pozostać czujne wobec potencjalnych oszustw i machlojek na rynku kryptowalutowym, który do tej pory nie został poddany właściwym regulacjom.

Bitcoin jest sporym zagrożeniem, uważa Anne Boden

Bitcoin i inne kryptowaluty mogą stanowić poważne zagrożenie, jak uważa Anne Boden, CEO Starling. Jej słowa padły jako komentarz wobec sytuacji związanej z kryptowalutową giełdą Binance. Ta największa giełda krypto pod względem obrotu, jest obecnie pod baczną obserwacją amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, IRS, niemieckiego BAFIN, a także brytyjskiego FCA.Ostatnia z wymienionych agencji regulacyjnych zakazała Binance’owi prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii z uwagi na brak odpowiednich licencji do świadczenia usług finansowych.

Bitcoin jest zagrożeniem dla branży finansowej, uważa CEO Starling
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Branża (finansowa, przyp. red.) musi być czujna wobec zagrożeń jakie płyną z używania bitcoina i kryptowalut przez ludzi w celu dokonywania transakcji w celach przestępczych. – stwierdziła w czwartek CEO Starling.

Cyfrowe waluty mogą mieć przed sobą przyszłość wg CEO Starling

Jednak nastawienie Anne Boden wobec kryptowalut jest tylko pozornie wrogie. Jak sama stwierdziła, widzi ona przyszłość dla cyfrowych walut w przyszłości.

Niektóre z walut cyfrowych są interesujące, ale nasi klienci nie proszą o takie usługi. – zaznaczyła. – W ciągu 2-3 lat, kolej rzeczy ulegnie zmianie i większość banków, w tym także Starling, będzie przygotowywać się do robienia wielu interesujących rzeczy związanych z takimi tematami.

Zobacz również: Elon Musk: Bitcoin (BTC) mógł osiągnąć benchmark wykorzystania zielonej energii

Aby potwierdzić tą zapowiedź, Boden zaznaczyła, że Starling współpracuje obecnie z zespołem Bank of England prowadząc badania związane z możliwością wprowadzenia cyfrowej wersji funta brytyjskiego. Bank of England jest bowiem jednym z banków, który podobnie jak Bank of China rozważa wprowadzenie własnej wersji cyfrowej waluty opartej o model CBDC (central bank digital currency – ang. waluta cyfrowa banku centralnego). Już teraz prowadzone są w Chinach szeroko zakrojone testy cyfrowego juana wśród milionów obywateli.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator cena akcji | cena akcji biomed | euro online | budimex notowania | akcje ccc | notowania intercars |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here