Naga MarketsCena Bitcoina spadła na przestrzeni ostatnich dni z niemal 65 tysięcy dolarów do “jedynie” 47 tysięcy dolarów, co było najniższym poziomem od początku marca br. Tylko od niedzieli kurs BTC wzrósł natomiast o ponad 8 tysięcy dolarów zmniejszając błyskawicznie zasięg wcześniejszej deprecjacji z niemal 18 tysięcy dolarów do niespełna 10 tysięcy dolarów. Eric Weinstein uspokaja inwestorów i apeluje, by krótkoterminowe straty nie zniechęciły ich do BTC.

  • Cena BTC wzrosła o ponad 8 tysięcy dolarów
  • Wcześniejsze spadki były jedynie forma korekty 
  • Eric Weinstein apeluje do inwestorów, by Ci nie panikowali
  • W jego ocenie, BTC, złoto i srebro to dobra alternatywa dla gotówki

Banki centralne zagrażają społeczeństwu 

Eric Weinstein, dyrektor zarządzający Thiel Capital i gospodarz popularnego podcastu The Portal, w weekend namawiał swoich zwolenników, aby nie dali się wciągnąć w codzienne wahania Bitcoina (BTC). Wydawało mu się, że mądrzej jest skupić się na zdolności kryptowaluty do zabezpieczenia przed osłabieniem walut fiducjarnych przez banki centralne.

Te artykuły również Cię zainteresują
W jego ocenie Bitcoin i inne aktywa takie jak złoto czy srebro mogą być rozsądną alternatywą dla “ukrytych działań” banków centralnych. Uważa on bowiem, że ustalenie, w jaki sposób zabezpieczamy się przed bankami centralnymi drukującymi i dewaluującymi walutę fiat, pozostaje naszym nadchodzącym wyzwaniem – powiedział, dodając, iż to nie jest porada inwestycyjna. Jest to jednak przekonanie, że bankierzy centralni poprzez swoje zakamuflowane działania stanowią zagrożenie dla wszystkich tych, którzy posiadają gotówkę i jej bliskie odpowiedniki. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Eric Weinstein stoi w totalnej opozycji do niedawnej wypowiedzi Cezarego Grafa, który apelował do braci bitcoinowej: realizujcie zyski grymboły!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | pgnig akcje cena | cdprojekt akcje | de30 dax | orlen notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAlior Bank ma nową ofertę rachunku dla mikrofirm oraz MŚP
Następny artykułKursy walut. Euro straciło zmienność, dolar słaby, rubel odrabia straty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here