Naga Markets

Bitcoin, ethereum, kryptoaluty, btc, ethStrateg inwestycyjny z największego banku Azji Południowo-Wschodniej DBS – Daryl Ho dostrzega wartość w Bitcoinie niezależną od jego ruchów cenowych. Uważa on, iż ta wirtualna waluta może dostarczyć swoim użytkownikom wielu korzyści, począwszy od przenoszenia środków bez udziału pośredników. Z upływem lat coraz więcej instytucji i dużych korporacji zaczęło doceniać BTC. Wiele z nich ma bycze nastawienie do tego rynku mimo szalejącej bessy. 

Bitcoin jest wyjątkowy, według stratega z DBS

Strateg z DBS będącego jednym z największych banków z Azji Południowo-Wschodniej przedstawił swoje pozytywne poglądy na temat czołowej kryptowaluty. W jego opinii obecne wahania cenowe są nieważne na tle korzyści, jakie może ona dostarczać.

Daryl Ho stwierdził, że Bitcoin jest wyjątkowy podczas konferencji prasowej. Szczególna zaleta BTC, którą wymienił, to możliwość transferu za jej pomocą środków bez udziału pośredników. 

Inną ważną cechą wirtualnych walut według singapurskiego finansisty jest ich dostępność 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. W jego opinii w tym przypadku zdecentralizowane finanse cechują się większą płynnością niż stara struktura rynku.

DBS od dłuższego czasu jest pozytywnie nastawiony do kryptowalut. W zeszłym miesiącu pozwolił on na handel kilkoma wirtualnymi walutami swoim zamożnym klientom. W jego ofercie znalazł się BTC, BCH, ETH i XRP.

Wcześniej dyrektor generalny DBS Group – Piyush Gupta porównywał Bitcoina do złota, twierdząc, iż jest on pewnego rodzaju alternatywą dla żółtego metalu. Oprócz otwarcia na kryptowaluty jego firma skierowała się w kierunku Web3, wkraczając do Metaverse po nawiązaniu współpracy z projektem The Sandbox. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Spowolnienie na rynku 

Większość czołowych wirtualnych walut utknęła w sidłach bessy. Od swoich rekordowych poziomów z 2021 r. wiele z nich straciło po 70-90% wartości. Do tej grupy należy zarówno BTC, jak i ETH. 

Zdaniem niektórych analityków pozytywne nastawienie ze strony inwestorów instytucjonalnych może przełożyć się na poprawę sentymentu na rynku. W ich opinii rosnąca adopcja świadczy o dojrzewaniu tej branży. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDAX – Jak inwestować w czasie bessy? Analityk OANDA TMS Brokers o rynku akcji
Następny artykułPGE wybuduje w porcie w Ustce bazę operacyjno-serwisową dla morskich farm wiatrowych
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here