Naga Markets

“Bitcoin (BTC) jest wszędzie. Jego misja ma teraz ogromne znaczenie”, wspomniał w ostatnich tweetach Michael Saylor. Założyciel i prezes wykonawczy MicroStrategy udostępnił również klip z podcastu w FOX Business na temat niedawnej katastrofy i innych tematów w kryptosferze. Kurs BTC/USD odbija drugą sesję z rzędu w okolice 16 600 USD.

BTC radzi sobie w chaosie. Saylor podkreśla kluczową rolę Bitcoina

Bitcoin jest wszędzie – Michael Saylor (@saylor) 22 listopada 2022 r

Rozmowa między Natalie Brunell, a gospodarzem Charlesem Paynem z FOX Business prowadzi widzów przez misję jaką niesie za sobą Bitcoin i dlaczego jest teraz taka ważna.

Nigdy misja #Bitcoin nie była ważniejsza — Michael Saylor (@saylor) 23 listopada 2022 r

Brunell podkreśliła, że wartość jaką niesie za sobą sieć Bitcoina nigdy nie była ważniejsza. Wyraziła również swój żal dotyczący FTX, stwierdzając, że jest to ogromne oszustwo i nigdy nie powinno się wydarzyć.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Przemawiając na ogólny temat kredytu, Brunell wspomniała, że Bitcoin nie jest rodzajem kredytu. Dodała, że ​​BTC nie wiąże się z ryzykiem kontrahenta i może być bezpiecznie przechowywany w samoobsłudze bez emitenta.

Z drugiej strony Payne był pod wrażeniem tego, jak BTC radzi sobie w chaosie. Brunell odpowiedziała, że nic się nie zmieniło w kwestii fundamentów Bitcoina. Brunell doszła do wniosku, że seria ostatnich wydarzeń pokazuje, jak ważne jest, dlaczego wynaleziono BTC i dlaczego potrzebujemy aktywów, które nie potrzebują zaufanej strony trzeciej.

Bitcoin (BTC) kontynuuje odbicie od minimów

Notowania BTC/USD spadły na początku tygodnia do niskiego poziomu 15 480 USD, wyznaczając nowe dwuletnie minimum. Jednak od tamtej pory kurs systematycznie odbija od dołków i w środę oscyluje w okolicach 16 600 USD. Dalsze umocnienie będzie możliwe po trwałym przebiciu lokalnego poziomu oporu 17 600 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Bitcoin “pozostaje w tyle” w walce ze zmianami klimatycznymi, uważa Rolf Skar z Greenpeace, międzynarodowej organizacji pozarządowej, działającej na rzecz ochrony środowiska, która otwarcie krytykuje stanowisko, przyjęte przez wiele firm i organizacji powiązanych z Bitcoinem. Według jej najnowszego oświadczenia prasowego, większość kluczowych graczy w środowisku najstarszej z walut wirtualnych odmawia uznania problemu w ogóle.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara traci przed publikacją minutes FOMC
Następny artykułCo grać pod Mistrzostwa Świata? Bliżej Giełdy – Maciej Kietliński
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here