Naga Marketspękająca moneta bitcoinAvraham (Avi) Simhon, izrealski ekonomista, który od grudnia 2015 r. pełni funkcję przewodniczącego Krajowej Rady Gospodarczej, wziął udział w izraelskim szczycie Bitcoin na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Podczas swojego wystąpienia ostrzegał on, że Bitcoin zniknie, gdyż “jest wewnętrznie nieefektywny.”


Bitcoin to jedynie spekulacyjny składnik aktywów

Swoją tezę Simhon argumentował tym, że emisja Bitcoina na skalę krajową czy też globalną kosztowałaby “biliony dolarów rzeczywistych kosztów energii”, w przeciwieństwie do obecnego stanu rzeczy, w którym “dodruk pieniądza kosztuje bardzo mało”. Jego zdaniem jest to główny czynnik, który uniemożliwia wykorzystanie Bitcoina jako waluty.

Zauważając, że ustawodawcy na całym świecie debatowali nad tym, czy zaklasyfikować Bitcoina jako składnik aktywów lub walutę, stwierdził on także, że jego nieefektywność jako waluty czyni z niego kategorycznie spekulacyjny składnik aktywów.

Kryptowaluty emitowane przez banki centralne są przyszłością

Pomimo swojego sceptycznego podejścia do Bitcoina, były doradca ekonomiczny Ministra Finansów zauważa jednak szansę dla powstania cyfrowych walut emitowanych przez rządy poszczególnych krajów:

“Nadal jestem przekonany, że pieniądz jaki znamy ulegnie zmianie” – powiedział wyjaśniając, że przejście na waluty cyfrowe nie będzie spowodowane zdecentralizowanym, anonimowym modelem Bitcoin’a peer-to-peer, ale raczej cyfrową walutą wspieraną przez bank centralny (CBDC). Przewiduje on bowiem, że przez wzgląd na obawy związane z potencjalną możliwością finansowania terroryzmu, rządy pozostaną zdecydowanie przeciwne anonimowym walutom cyfrowym.

Zobacz także: Szwajcaria zbada możliwość wprowadzenia krajowej kryptowaluty “e-franka”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTen Square Games – przychody w IV kw. 325% w górę, akcje drożeją o 5%
Następny artykułMorgan Stanley: wzrosty na kursie EUR/USD i spadki na USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here