Naga Markets
bitcoin-zloto
Bitcoin i złoto. Źródło: unplash.com/@executium

Amerykański manager funduszu hedgingowego Ray Dalio stwierdził, iż młode pokolenie postrzega bitcoina, jako alternatywę. W jego opinii dla tej grupy inwestorów najstarsza kryptowaluta może pełnić funkcję magazynu wartości pokroju złota. Dotychczas miał on dość sceptyczne podejście do krypto aktywów. Obecnie jednak chwali to, jak daleko zaszło BTC od czasu swojego powstania.

Bitcoin ważniejszy, niż złoto dla młodych inwestorów

Jeden z najbardziej wpływowych managerów funduszy hedgingowych pochwalił w ostatnim czasie najstarszą kryptowalutę, zwracając uwagę na to, jak daleko zaszła od swojego powstania. Ray Dalio niegdyś uważany za jednego ze sceptyków bitcoina, tym razem docenił to, że BTC nigdy nie został „zhakowany”  ani naruszony. O swoich przemyśleniach opowiedział podczas wywiadu dla Market WatchMiliarder ten podkreślił, iż wierzy w technologię blockchain, ponieważ ta „zasłużyła na wiarygodność”. Co więcej, przyznał on, że posiada w swoim portfelu trochę najstarszej kryptowaluty.

W opinii Ray’a Dalio największym uznaniem bitcoin cieszy się wśród młodych inwestorów. Pokolenie to często traktuje BTC jak magazyn wartości pokroju złota. Choć założyciel Bridgewater Associates wciąż uważa, że kryptowaluta ta nie ma wewnętrznej wartości, obok przyznaje, iż posiada ona wartość kalkulacyjną, stąd też jej niektóre zalety. 

Na obecnym etapie bitcoin jest wspierany przez tego amerykańskiego inwestora głównie ze względu na dywersyfikację. Wciąż widzi on bowiem kilka problemów stojących na drodze BTC. Jednym z nich jest możliwość zakazania tej kryptowaluty przez niektóre rządy. We wrześniu tego roku twierdził on nawet, że regulatorzy mogą chcieć  „zabić bitcoina” jeśli odniesie on zbyt duży sukces. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

Najstarsza kryptowaluta handluje obecnie w okolicach 47,2 tys. dol. Od ATH odnotowanego w listopadzie dzieli ją ponad 30%. Od blisko tygodnia porusza się ona poniżej linii 50 tys. dol.

Niektórzy analitycy zakładają, że w najbliższym czasie BTC może czekać dalsza korekta. Z takiego założenia wyszedł m.in. dyrektor generalny Krakena Jesse Powell. W jego opinii bitcoin może nawet wpaść w sidła ‘’krypto-zimy’’. Spodziewa się on jednak odbicia od bessy, gdy kurs spadnie poniżej 40 tys. dol.

Z kolei Mike Novogratz pełniący funkcję dyrektora generalnego Galaxy Digital uważa, że linią wsparcia będzie poziom 42 tys. dol. Zdaniem tego inwestora mało prawdopodobne jest to, aby cena znalazła się niżej. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułBitcoin (BTC) pod choinkę? To łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej
Następny artykułJastrzębi lot Fed-u! Rentgen Rynków #8
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here