Naga Markets

Bitcoin BTCBitcoin spadł na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy o niemal 51 tysięcy dolarów z 69 tysięcy dolarów do nieco ponad 18 tysięcy dolarów, co jest najniższym poziomem od czerwca br. i jednym z najniższych od grudnia 2020 r. Eksperci z Glassnode, firmy zajmującej się analizą on-chain uważają, że jeżeli obecnie testowany poziom zostanie przełamany, notowania najstarszej z walut wirtualnych mogłyby runąć nawet do 12 tysięcy dolarów.

Bitcoin na detoksie 

W najnowszym wydaniu swojego cotygodniowego biuletynu, Week On-Chain, firma analityczna Glassnode stwiedziała, że Bitcoin jest obecnie w “fatalnym stanie” jeśli chodzi o adopcję.

Eksperci dostrzegają jednak, że najstarsza z walut wirtualnych przechodzi przez “wielki detoks”. Mimo to, sądzą oni, że przed ożywieniem i powrotem BTC na ścieżkę wzrostów, rynkowi kryptowalut “należy się więcej bólu”.

Glassnode dostrzega, iż Bitcoin utrzymujący się na niższych poziomach cenowych powoduje “sejsmiczną zmianę” w profilu inwestora. Eksperci dostrzegają bowiem, że coraz większy udział w rynku stanowią długoterminowi inwestorzy, przy równoczesnym spadku krótkoterminowych spekulantów.

– Aktywność sieciowa pozostaje w fatalnym stanie, ponieważ poziomy przyjęcia sieci osuwają się do poziomów ostatnio widzianych podczas kryzysu COVID – wskazują eksperci dodając, że pozostanie na rynku HODLerów, czyli długoterminowych inwestorów oraz codziennych użytkowników BTC sugeruje, że “baza użytkowników jest na poziomie założycielskim”.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

– Klasa HODLerów pozostaje zdecydowana (…) podkreślając niechęć do wydawania posiadanych monet – wskazuje Glassnode dodając, iż sugeruje to, że większość obecnego wskaźnika rezygnacji jest związana z klasą Short-Term Holder.

Eksperci dostrzegają przy tym, że ewentualny spadek BTC poniżej czerwcowych minimów mógłby napędzić dalsza wyprzedaż nawet w kierunku 12 tysięcy dolarów.

– Duża luka podażowa widoczna jest poniżej 18 tys. USD aż do zakresu 11-12 tys. USD – wskazuje Glasnode dodając, że spadek poniżej obecnego poziomu spowodowałby, że nadzwyczajna ilość monet Short-Term Holder znalazłaby się w głębokiej niezrealizowanej stracie, co może wywołać kolejną kapitulację, wskutek której notowania BTC powróciłyby do 12 tysięcy dolarów.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułLME rozważa wprowadzenie zakazu handlu rosyjskimi metalami
Następny artykułKoszyk złotego sięga historycznego dna. Inwestorzy stracili wiarę w polską walutę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here