Naga Markets

harvardBitcoin (BTC) jest optymalnym alternatywnym aktywem zabezpieczającym dla banków centralnych. zwrócił uwagę Matthew Ferranti, dr ekonomii na Harvard. Artykuł badawczy opublikowany na Uniwersytecie Harvarda podkreślił, w jaki sposób banki centralne mogą wykorzystywać BTC w celu zabezpieczenia się przed sankcjami finansowymi ze strony emitentów rezerw fiducjarnych. Kurs BTC/USD odbija drugą sesję z rzędu w okolice 16 600 USD.

Bitcoin (BTC) atrakcyjną formą dywersyfikacji rezerw banków centralnych

Dokument roboczy zatytułowany „Hedging Sanctions Risk: Cryptocurrency in Central Bank Reserves”, wydany przez dr Matthew Ferrantiego, zbadał potencjał Bitcoina jako alternatywnego aktywa zabezpieczającego dla banków centralnych w celu zwalczania potencjalnych sankcji.

Ferranti argumentuje, że banki centralne powinny trzymać niewielką ilość Bitcoinów nawet w normalnych okolicznościach. Jednak gdy istnieje ryzyko sankcji, badacz stwierdził, że sensowne jest przechowywanie większej ilości BTC wraz z rezerwami złota.

W artykule naukowiec zwrócił również uwagę, że kraje, którym groziły sankcje ze strony Stanów Zjednoczonych, zwiększały udział swoich rezerw złota znacznie bardziej niż kraje, w których ryzyko sankcji było mniejsze. Jeśli te banki centralne nie mogą zdobyć wystarczającej ilości złota, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem sankcji, badacz argumentował, że rezerwy Bitcoina mogą być optymalną alternatywą.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Poza tym badacz uważa, że ​​ryzyko sankcji może ostatecznie pobudzić dywersyfikację rezerw banków centralnych, wzmacniając wartość kryptowalut i złota. Ferranti doszedł do wniosku, że istnieją znaczne korzyści z dywersyfikacji rezerw i alokacji części zarówno do Bitcoina, jak i złota.

Stratedzy cyfrowi z Bank of America (BofA) podkreślili, że wzrost korelacji między BTC a złotem jest wskaźnikiem zaufania inwestorów do Bitcoina podczas obecnego spowolnienia gospodarczego.

Bitcoin (BTC) kontynuuje odbicie od minimów

Notowania BTC/USD spadły na początku tygodnia do niskiego poziomu 15 480 USD, wyznaczając nowe dwuletnie minimum. Jednak od tamtej pory kurs systematycznie odbija od dołków i w środę oscyluje w okolicach 16 600 USD. Dalsze umocnienie będzie możliwe po trwałym przebiciu lokalnego poziomu oporu 17 600 USD.

XTB
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Bitcoin “pozostaje w tyle” w walce ze zmianami klimatycznymi, uważa Rolf Skar z Greenpeace, międzynarodowej organizacji pozarządowej, działającej na rzecz ochrony środowiska, która otwarcie krytykuje stanowisko, przyjęte przez wiele firm i organizacji powiązanych z Bitcoinem. Według jej najnowszego oświadczenia prasowego, większość kluczowych graczy w środowisku najstarszej z walut wirtualnych odmawia uznania problemu w ogóle.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułW czym pomoże doradca kredytowy?
Następny artykułBitcoin (BTC) przetrwa awarię dowolnego “giganta” z branży, uważa Samson Mow
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here